ABD'de araç yayaların arasına daldı: Ölü ve yaralılar var!

ABD'nin New York kentinde bir aracın yayaların üzerine sürmesi üzerine en az 1 kişi hayatını kaybetti ve 20 kişi yaralandı.
ABD'de araç yayaların arasına daldı: Ölü ve yaralılar var!

New York'ta bulunan Times Meydanı'nda bir aracın yayaların üzerine sürmesi üzerine en az 1 kişi hayatını kaybetti ve 20 kişi yaralandı.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre en az 7 kişi sedyelere bindirildi. Olay yerinde sağlık ekiplerinin müdahalesi sürüyor.

Reuters'ın görgü tanıklarına dayandırdığı haberinde, aracın önce trafikte ters yöne girdiği ardından kaldırıma çıkarak yayaların üzerine sürdüğü belirtiliyor.

Olaya karışan aracın kırmızı bir otomobil olduğu ifade edildi. Aracın sürücüsünün araçtan çıkarılarak gözaltına alındığı belirtiliyor.

Olayla ilgili açıklama yapan New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, olayın bir terör saldırısı olmadığının altını çizerek, arabayla kaldırıma çıkan şahsın daha önce başka suçlardan kaydı olduğunu, olayı araştırmaya devam ettiklerini bildirdi. Blasio, "New York için zor bir gündü ancak üstesinden gelmeyi başardık" ifadelerini kullandı. 

New York Polis Komiseri James O'neil ise yaptığı açıklamada "Olayın faili 26 yaşındaki Richard Rojas olayın hemen ardından gözaltına alındı. Devam eden soruşturmada elimize gelen bilgilere göre, Başkanın dediği gibi bu bir terör saldırısı değil." ifadelerini kullan

Yorumlar