CHP'li taşeron işçilere Genel Merkez'de saldırı!

Haklarını alamadıkları için 6 gündür CHP Genel Merkezi önünde grev yapan CHP'li Sarıyer Belediyesi işçilerini unutan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, "Taşeron işçiliği kaldıracağız" şeklinde açıklamalar yapmaya devam ediyor.
CHP'li taşeron işçilere Genel Merkez'de saldırı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Merkez binası önünde CHP'li Sarıyer Belediyesi'nden haklarını alamadıkları gerekçesiyle eylem yapan taşeron işçileri görmezen gelerek mitinglerde “Taşeron işçiliği kaldıracağız” demeye devam ediyor.

"BÖYLE YÖNETİM, KILIÇDAROĞLU OLMAZ"

Haklarını aramak için 6 gündür açlık grevinde olan işçiler bir süre sonra polis saldırısına maruz kaldılar. İşçiler saldırıya uğrarken CHP Genel Merkezi'nin herhangi bir tepki göstermemesine işçiler “Böyle CHP yönetimi olmaz. Böyle Kılıçdaroğlu olmaz” diyerek tepki gösterdiler.

İŞÇİLER TEHDİT EDİLDİ
Öte yandan, parti binasının arkasına götürülen işçiler ile parti binası içerisinden gelen bir kişi arasında gerginlik yaşandı. Genel Merkez'den çıkan bir kişinin işçileri tehdit ettiği iddia edildi.

Önceki gün CHP Genel Merkezi'nde görev yapan yaklaşık 100'e yakın Özel Güvenlik ve parti çalışanın saldırısına uğrayan işçiler dün de genel merkeze çağrılan Çevik Kuvvetin saldırısına uğrayarak, CHP Genel Merkezi yakınında bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na ait boş araziye doğru sürüldü. CHP'li Sarıyer Belediyesi işçilerine yönelik saldırılar bugünde devam ederken işçilerin direnişleri sürüyor.

Ayrıntılar Çağdaş Ses'te olacak...

Yorumlar