Beşiktaş Belediyesi'nin son icraatı: Çocuk parklarına baz istasyonu!

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın encümen kararıyla, Beşiktaş İlçesi sınırlarında baz istasyonu kurdurup, kiraya verme yollarının alt yapısını hazırladığı iddia edildi.
Beşiktaş Belediyesi'nin son icraatı: Çocuk parklarına baz istasyonu!

Duydukmu.com'dan Nazmi Gözlem'in yazısına göre; Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın encümen kararıyla, Beşiktaş İlçesi sınırlarında baz istasyonu kurdurup, kiraya verme yollarının alt yapısını hazırladığı iddia edildi.

Baz istasyonu kurulan bölgede çocuk parklarının bulunduğunu söyleyen Gözlem, CHP'li bazı sağduyulu Belediye Meclis üyelerinin de karara karşı çıktıklarını belirterek; "Böyle bir kararın Beşiktaş halkının ve çocuklarının sağlığını tehlikeye sokacağını başkana söylemişlerdi" diye yazdı...

İşte Nazmi Gözlem'in o yazısı

Beşiktaş Belediye Meclisi'nin 10–04- 2015 tarihli oturumunda, CHP Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve bazı CHP’li Belediye Meclisi üyeleri arasında tartışmalar olduğu duyumunu aldım. Konuyu biraz araştırınca Belediye Başkanın encümen kararıyla, Beşiktaş İlçesi sınırlarında baz istasyonu kurdurup, kiraya verme yollarının alt yapısını hazırladığını tespit ettim.

Bazı sağduyulu CHP Belediye Meclis üyelerinin, Başkanca yapılan bu hazırlıklara karşı çıktığını öğrendim. Meclis Üyeleri, Belediye Başkanına çocuk parklarının da içinde bulunduğu böyle bir kararın Beşiktaş Halkının ve çocuklarının sağlığını tehlikeye sokacağını söylemişlerdi. Ayrıca CHP’nin encümen kararı sonrası, ikinci bölgede Milletvekili seçimlerinden evvel büyük oy kaybına uğrayacağını da anlatmışlardı. Murat Hazinedar Nuh diyordu, Peygamber demiyordu. Kime güveniyorsa kendisinin eleştirileri de göğüsleyeceğini söyleyip, konuyu kapatmıştı.

İçimden herhalde şaka diye geçirdim. Telefonla bir arkadaşım kararın, encümenden geçtiğini bana bildirdi. Hemen olayın peşine düştüm. 14–04–2015 tarihli Beşiktaş Belediyesi 163 no’lu encümen kararını şimdi sizlere kısaca bizim anlayacağımız dilde özetliyorum. Beşiktaş Belediyesi sınırları içinde, çocuk parkları dahil, istenilen noktalara baz istasyonu kurulması ve kiraya verme yetkisi Beşiktaş Belediyesinin yan kuruluşu Beltaş’a verildi. CHP Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın kira gelirleri için gözünün karardığı anlaşılıyor. 

Şimdi Encümen Komisyonuna göz atalım. Komisyona toplantıda CHP Beşiktaş Belediye Başkanı adına CHP Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Rıfat Örnek başkanlık ediyor. Üyeler, CHP Meclis Üyeleri Yüksel Biçil, İsmet Aslan, Cevdet Bayram ve Beşiktaş Belediyesinde Memur statüsündeki çeşitli görevlerdeki üç kişiden oluşuyor. CHP Meclis Üyeleri Yüksel Biçil, İsmet Aslan Beltaş Yönetim Kurulunda üye oldukları için, toplantıya katılamıyorlar. Beltaş Yönetim Kurulu üyeliğinin anlamı, yağlı maaşla ek gelir oluyor. Beyler Çocuk Parkına baz istasyonu kurmanın anlamını siz de biliyorsunuz. Sizin de çocuğunuz, torunlarınız var. Her şey para değil, insaf biraz. Tabi burada CHP Beşiktaş Belediye Meclis Üyesi Cevdet Bayram’a olumlu bir parantez açmamız gerekiyor. Kendisi karara karşı çıkıp, şerh koyuyor.

Bir de benim aklıma büyük yabancı firmaların bazı yurt dışında veya yurt içinde ihaleleri almak adına, dağıttığı rüşvetlerden açılan soruşturmalar geldi. Bu çağrışımla kimsenin günahını almak istemiyorum. Anlayan anladı, yaşadığımız dünyada her şey olabilir.

Encümene Başkanlık eden Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Rıfat Örnek, Murat Hazinedar’ın kara kutusu yani sırdaşıdır. Başkan Yardımcılığına Fen işleri Müdürlüğü de bağlıdır. Son zamanlarda Beşiktaş’ta bazı kaldırımlar ve sokaklar yenileniyor. Hizmet getirilmesine çok memnunuz. İşin burada ki ince noktası, encümende ki gibi Belediye Meclisinin by pass edilmesi. Belediye İhale Kanuna göre, doğrudan temin ile 57 bin TL’ye veya ek hizmet alımı maddesine göre ise 127 bin TL’ye kadar ihaleler Beşiktaş Belediye Başkanın direk imzasıyla firmalara veriliyor. Anlayacağımız yenilenecek alan tamamen ihaleye çıkarılmayıp, yukarıdaki tanıma uyan parçalara bölünüyor. Sonrada istenilen firmaya veriliyor. Şu anda ustaları Mustafa Sarıgül’den öğrendikleri bu taktik Beşiktaş’ta uygulanıyor. Biz Duyduk mu sitesi ekibi, iş verilen firmalar ve metrekare maliyet fiyatlarının peşindeyiz. Konuyu biraz daha anlaşılabilir hale getireyim. Beş sokak yapılabilecek masrafla, bir sokak inşaatı mı yapılıyor diye inceliyoruz. Belirli bir süre sonra ise bu gelişmeleri sayın okurlarımızla paylaşacağız.

Neden mi diye dersiniz, Beşiktaş İlçesinde çeşitli sokaklarda bazı yerler acil bakım istiyor. Ya da kışın karlı günlerinde buz tutan sokaklarda Belediye göstermelik birkaç yerde çalışma yaptı. O günlerde adeta Beşiktaş Halkı sağlığını tehlikeye atarak, yürümeye mecbur kaldı. Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Rıfat Örnek ve sözünü geçiremediği Beşiktaş Fen İşleri müdürü Yasemin Saral sokakları yenileme işleri dışındaki gelişmeleri, Beşiktaş’ta film seyreder gibi izliyor. Sanki yukarıda örnekte verdiğim gelişmeler kendi görev alanlarına düşmüyor.

Şimdi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Beşiktaş’la alakalı gelişmelerden haberdar olduğunu biliyorum. İkinci bölgede CHP Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın aldırttığı bu zorlama encümen kararı sonrası CHP’ye büyük tepki var. CHP’den istifa eden Hüseyin Avni Sipahi’nin AKP’ye yakınlığını bilmeyen yok. Bunun dışında sağır sultan bile, Beşiktaş Belediyesi’nin Gölge Başkanın Hüseyin Avni Sipahi olduğunu duydu. İki kere ikinin kaç olduğunu hesaplayan, herkes ne demek istediğimi anladı. Acaba Genel Başkan da partinin fazla oy almasını istemiyor?..."

Yazının tamamını okumak için tıklayınız!

Yorumlar