CHP İstanbul il başkanı yaralıları ziyaret etti

CHP İstanbul il başkanı Cemal Canpolat, gerçekleştirilen terör saldırısında yaralananları edavi gördükleri Bakırköy Dr. Sadi Konuk Hastanesi’nde ziyaret etti
CHP İstanbul il başkanı yaralıları ziyaret etti
HABER GALERİSİ Atatürk Havalimanı'da hayatını kaybedenlerin hikayeleri

Atatürk Havalimanı'da hayatını kaybedenlerin hikayeleri

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen terör saldırısında yaralananları tedavi gördükleri Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ziyaret etti. Yaralıların sağlık durumlarıyla ilgili hastane yönetiminden bilgi alan İl Başkanı Canpolat, hastane çıkışında basın mensuplarına yaptığı açıklamada terörü lanetlediklerini belirterek “İçişleri Bakanı nerede? Şu ana kadar sesi bile çıkmadı. Sorumlular ne zaman, sorumluluk sahibi olduklarının farkına vararak özür dileyip istifa edecek? Sorumlular derhal istifa etmelidir” dedi.

 CHP İstanbul İl Örgütü, Atatürk Havalimanı’nda önceki akşam meydana gelen terör saldırısında yaralananları tedavi gördükleri Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu. CHP heyetinde İl Başkanı Cemal Canpolat’ın yanı sıra İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, il başkan yardımcıları ve ilçe başkanları da yer aldı.

 "AYRIMCILIĞIN OLMADIĞI BİR ANLAYIŞA İHTİYACIMIZ VAR"

Acil serviste tedavileri devam eden vatandaşları ziyaret eden İl Başkanı Cemal Canpolat, yaralıların durumuna ilişkin de ilgililerden bilgi aldı. Hastane çıkışında acil servis önünde bekleyen yaralı yakınlarıyla sohbet eden İl Başkanı Canpolat, Türkiye’yi yasa boğan terör saldırısıyla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Canpolat, “Ülkemiz son yıllarda hak etmediği şekilde gerilmiş ve terör örgütlerinin adeta cirit attığı bir merkez haline dönüştürülmüştür. Barışa ve bir arada olmaya her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bir dönem yaşıyoruz. Ayrımcılığın olmadığı; ırk, mezhep, bölge ayrımcılığının ortadan kalktığı bir anlayışa ihtiyacımız var. Hiç kimsenin can güvenliğinin olmadığı bir dönemin içindeyiz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak terörün her türlüsünü kınıyoruz. Terör nereden gelirse gelsin bu ülkenin birliğini, bütünlüğünü bozamayacak. Bütün ulusumuzun başısağolsun” dedi.

"SORUMLULAR NE ZAMAN İSTİFA EDECEK"

Terörle etkin ve etkinli bir mücadele yürütülmesi ve saldırıların yaşanmasında ihmali olanların hesap vermesi gerektiğini kaydeden Canpolat, hükümeti de sert sözlerle eleştirdi. Son 1 yıl içerisinde yüzlerce yurttaşın terör saldırılarında hayatını kaybettiğini vurgulayan Canpolat, “Ankara'nın göbeğine ellerini kollarını sallayarak bomba patlattılar. Taksim'de, Vezneciler’de, Suruç’ta, havalimanında bombalar patlatıldı, yüzlerce yurttaşımız katledildi. Peki, bunların hiç sorumlusu yok mu? Sorumlular ne zaman, sorumluluk sahibi olduklarının farkına vararak özür dileyip istifa edecek? Bu ülkeyi yönetenlerin hiç mi suçu yok? İçişleri Bakanı nerede? Şu ana kadar sesi bile çıkmadı. Hangi mahallede IŞİD'in, terör örgütlerinin yuvalarıyla karşılaşacağımızı bilmiyoruz. Türkiye'nin ve İstanbul'un can güvenliği yok. Yurttaşların can güvenliğini sağlamakla görevli olanlar sorumluluklarını yerine getirmelidir. Sorumlular derhal istifa etmelidir” diye konuştu.
Canpolat, yetkililerinden aldıkları bilgilere göre Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 4’ü ağır 28 yaralının tedavilerinin devam ettiğini söyledi.

Yorumlar