Kurbağalıdere'ye otel projesi iptal edildi

Kadıköy Belediyesi’nin itiraz ettiği Kurbağalıdere Otel Projesi bakanlık tarafından iptal edildi.
Kurbağalıdere'ye otel projesi iptal edildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 4 yıl önce ihaleye verilmesine rağmen, halen ıslah edilemeyen ve çevreye yaydığı kötü koku, sağlıksız ortam nedeniyle Kadıköylüleri isyan ettiren Kurbağalıdere kenarına 12 katlı otel yapımı için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı düğmeye basmıştı.

Kadıköy Salı pazarı olarak bilinen ancak şu anda Kurbağalıdere ıslah çalışmalarının merkezi konumundaki araziyle, Fenerbahçe stadı arasında bulunan 3 bin metrekarelik alana yapılacağı ifade edilen otel inşaatına CHP’li Kadıköy Belediyesi ve CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş büyük tepki göstermişti.

Kurbağalıdere’ye Otel Projesi İptal

Kadıköy Belediyesi’nin İtirazı Bakanlıkça Uygun Görüldü.

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu Kurbağalıdere'ye otel projesi, Kadıköy Belediyesi tarafından yapılan itiraz sonucunda Çevre ve Şehirlik Bakanlığınca geri çekildiğini belirtti. Başkan Nuhoğlu yaptığı açıklamada; "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kadıköy eski Salı Pazarı olarak bilinen, Kurbağalıdere ile Fenerbahçe Stadyumu arasında bulunan 3 bin metrekarelik alana 12 katlı otel yapılmasına olanak sağlayan imar planı değişikliğini yaptığımız itirazı yerinde görüp geri çekti. Kadıköy Belediyesi olarak Zühtüpaşa Mahallesi’ndeki Kurbağalıdere ile Fenerbahçe Stadyumu arasında kalan 3 bin metrekarelik alan için istenilen plan değişikliğine itiraz etmiştik. İtirazı değerlendiren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, itirazın yerinde olduğunu dikkate alarak Kurbağalıdere’ye otel inşaatı projesini iptal etti" dedi.

Yorumlar