Büyükelçi Karlov suikastıyla ilgili yeni gelişme!

Rus Büyükelçi'nin katili Mevlüt Mert Altıntaş’ın mezun olduğu İzmir'deki Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksek Okulu'nda polis adaylarına ‘abilik’ yaptığı iddia edilen bir kişi ve yeğeni ile saldırganın dönem arkadaşı 4 polis tutuklandı.
Büyükelçi Karlov suikastıyla ilgili yeni gelişme!
HABER VİDEOSU Rus Büyükelçi'nin vurulduğu anlar!

Rus Büyükelçi'nin vurulduğu anlar!

Ankara'da katıldığı bir sergide suikaste uğrayan Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov soruşturmasıyla ilgili önemli bit gelişme yaşandı.

Karlov suikastıyla ilgili 6 kişi tutuklandı

Karlov'u öldüren polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş’ın mezun olduğu İzmir'deki Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksek Okulu'nda polis adaylarına ‘abilik’ yaptığı iddia edilen bir kişi ve yeğeni ile saldırganın dönem arkadaşı 4 polis tutuklandı.
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Karlov'u silahlı saldırı sonucu öldüren ve daha sonra vurularak etkisiz hale getirilen polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş'ın mezun olduğu İzmir Rüştü Ünsal Polis Okulu'ndaki bağlantılarına yönelik yürüttüğü soruşturmada gözaltına alınan 6 kişi, emniyetteki sorgularının ardından tutuklandı.

'Polis adaylarına ‘abilik’ yaptığı iddia edilen kişi'

Kararın yazıldığı tutuklama müzekkeresinde, "Şüphelilere isnat edilen suçun niteliği dikkate alındığında, şüphelilerin tutuklanmasına karar verilmesinin kamu düzeninin sağlanması ve yeni bir suç işlenmesinin önüne geçilmesi için de gerekli olduğu, şüphelilerin kaçma şüphelerinin bulunduğu, bu nedenle tutuklama kararının uygun olacağına karar verilmiştir" ifadeleri yer aldı.
 
Okulun emekli bulaşıkçısı olan ve polis adaylarına ‘abilik’ yaptığı iddia edilen Süleyman Ergen ve yeğeni Nurullah İçöz ile saldırgan Altıntaş'ın dönem arkadaşı olan ve FETÖ/PDY bağlantısı bulunduğu belirlenen polisler İlker Er, Abdülkadir Yağın, Erdoğan Erdinçli ve Ziya Şehitoğlu’nun ‘silahlı terör örgütü üyesi olmak’ suçlamasıyla mahkemeye sevk edildi.

Tutuklanarak mahkemeye sevk edilen İlker Er, Erdoğan Erdinçli ve Abdülkadir Yağın’ın etkin pişmanlık yasasından yararlanmak istedikleri kaydedildi.

Yorumlar