Sağlık Bakanı kaç personelin açığa alındığını açıkladı

Sağlık muhabirleriyle bir araya gelen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Bakanlığında FETÖ/PDY bağlantısı sebebiyle görevden uzaklaştırılan veya görevine son verilen personel sayısını açıkladı.
Sağlık Bakanı kaç personelin açığa alındığını açıkladı

Sağlık Bakanı kaç personelin açığa alındığını açıkladı


Bakan Akdağ’ın açıklamasına göre, FETÖ/PDY kapsamında Sağlık Bakanlığında çalışan 9 bin 673 personel görevden uzaklaştırılırken, bu kişilerden 6 bin 315'inin görevine son verildi. Bunlardan 2 bin 414'ü göreve iade edilirken, açığa alınan 944 personelle ilgili inceleme devam ediyor.

Sağlık Bakanı Akdağ, geçtiğimiz yıl içinde 33 bin sağlık personeli ataması yapıldığını belirterek, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından terör örgütü mensuplarının Bakanlık içinden temizlenmesi için önemli bir mesai ayrıldığına dikkat çekti.

Şu ana kadar 9 bin 673 personelin görevden uzaklaştırıldığını bildiren Akdağ, "Bunlardan 6 bin 315'i memuriyet görevinden, kamu görevinden çıkarılmış durumdadır. 2 bin 414'ü göreve iade edilmiştir, 944 personel hala açıktadır. Onlarla ilgili incelemelerimiz devam ediyor." diye konuştu.

Akdağ, tüm bakanlıklarda ve kamuda olduğu gibi FETÖ/Paralel Devlet Yapılanması, PKK ve diğer örgütlerle mücadelenin titizlikle yürütüldüğünün altını çizerek, kimse mağdur edilmeden ilgili kişilerin sağlık kuruluşlarından temizleneceğini ve yola devam edileceğini vurguladı.

Yorumlar