İhraç edilen polis:"FETÖ varken de mağdurdum, şimdi de"

15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ ile bağlantısı olduğu iddiasıyla ihraç edilenler gün geçtikçe artıyor.
İhraç edilen polis:"FETÖ varken de mağdurdum, şimdi de"

Kurunun yanında yaşta yanıyor!

Darbe teşebbüsünün ardından hızlandırılan kamu ihraçları beraberinde birçok soruyu da getirdi. FETÖ'den ihraç edilenler neye göre ediliyor? İşte bu sorunun karşılığını daha önceki haberlerimizde maddeler halinde belirtmiştik. CHP'den gelen 'çok sayıda ismin gerekçesiz mağdur edildiği' yönünde gelen eleştirilere hükümet yanıt vererek 'kamudan ihraç edilen personele yönelik kriterler daraltılacak ve ikinci bir elemeye tabi tutulacak' mesajı vermişti. Peki FETÖ ile hiç bağlantısı olmadığı halde ihraç edilenler ne olacak?

Mesleğinden FETÖ'den dolayı ihraç edilen bir polis, FETÖ ihraç sebeplerinin hiç birisini taşımadığını maddeler halinde yazarak çok sevdiği mesleğine geri dönmek istediğini yazdı.

İşte FETÖ ihraç mağdurunun Facebook hesabından yaptığı o paylaşım;

"Bütün Dostlarım ve siyasi görüşü,inancı, milliyeti, dünya görüşü ne olursa olsun Insanlık ortak paydasında buluştuğumuz beni tanıyan tanımayan ve şu an bu bildiriyi okuyan Bütün değerli insanlar
Bildiğiniz gibi polis memuru olarak görev yapmaktaydım. Yedinci görev yılının içindeydim. Ama 16 Kasım da Bakanlık tarafından açığa alındıktan sonra 22 Kasım da 677 sayılı khk ile meslekten ihraç edildim. Açığa alınma ve ihraç sebebi "feto terör örgütü ile irtibatlı veya iltisaklı olabileceğim"miş.
Malumunuz ülkemiz doğuda pkk ile çok uzun ve ağır süren bir mücadelenin ardından 15 Temmuz Kalkışması olarak bilinen feto dayanaklı bir darbe girişimi yaşadı.Darbenin başarısız olmasıyla birlikte devletimiz tarafından feto ile ciddi anlamda bir mücadele hareketi başladı.
Ancak bu mücadele esnasında şahsımda kendini bu mücadelenin içinde buldu.
Peki ben fetöcümüyüm?
Cevap olarak tek diyeceğim şudur;
"Kim bugüne kadar feto denen bu örgüte zerre menfaat verip ve menfaat görmüş işe Rabbim onu Kahretsin."
Bu bedduayi bu kadar rahat etmemin sebebi bu ülkede fetö denen örgüte en uzak olan insanlardan biri olmamdır.
Peki o zaman bugün beni mesleğimden atanlar neye göre beni işimden attılar. Cevabını bilmiyorum. işin doğrusu sebep düşünmekten beynim yandı. Ama şu an vardığım en doğru sonuç, iftiraya kurban gittim. Artık eğer sebep buysa bu iftirayı atan kişi neye göre beni fetocu yaptı bilmiyorum. Ki ben bunun gerçeği bile bile atılmış bir iftira olduğunu düşünüyorum, o kişiyi çektiğimiz bunca kahır nedeniyle Allah a havale ediyorum. Beddua etmiyecem çünkü sebep bu mu belli değil.
Fetoyu tanıdığım ilk gün bu fetoculer benim girdiğim Polis sınavı sorularını çalmışlar. Sınavdan bir gün sonra gazeteden öğrendim fakat resmi hiçbir müdahale olmadığından sınav geçerli sayıldı ve ben kazanacağım sınavı kaybettirildim.
Bilenler bilir o sene Kafkas üniversitesi sosyal bilgiler öğretmenliği bölümünü kazanarak bir yıl okudum. Ama gerek kpss sınavının zorluğu gerekse atanamayan binlerce öğretmen olması ve öğretmen olup işsiz kalma lüksüm olmadığı için 2008 de polis sınavına bir kez daha girdim. 2007 de de 2008 de de gittiğim dershane Sınav Dershanesidir. 2007 de bilmeyerek 2008 de fetöcülerin sınav sorularını çalacağını bilmeme rağmen çaresizlikten ama onlardan çalıntı soru istemeye tenezzül etmeden yine Sınav Dershanesine giderek deyim yerindeyse eşşşek gibi ders çalışarak ve "Allahım ne bir soru gelsin ne bir soru gitsin" diyerek dualarla sınava girip ki o sene sınavı ilk kez ösym yapmıştı sınavı sadece ve sadece ALNIMIN TERI VE BILEGIMIN HAKKIYLA kazandım. Çalıntı soru bekleyerek fetõ kapısı bekleyenler hüsrana uğradı ve o sene ben soru alan biri duymadım.
Kısacası bu fetoyu tanimamla nefret etmem bir olmuştur. Ve o günden sonra bir Allahın kulu bana feto den bahsedememistir.
Iki yıllık polis okulundan alnımın akıyla ve 650 kişi içinden 63. olarak mezun olup İstanbul da göreve başladım. 4 yıl Atatürk Havalimanı Pasaport kontrol büro amirliginde görev yaptım.Is yoğunluğu ve büyük şehrin bunaltıcı yorucu temposundan kurtulmak için Doğu görevine Kars a gittim. Kars ta ise bir yıl nöbet tuttum ve havalimanı tecrubemden dolayı ihraç edilene kadar bir buçuk yıl hudut kapıları büro diye bir büroda masabaşı işi yaptım.
1-fetö dershanesine gitmedim
2-Kritik hiçbir şube ve ya birimde çalışmadım
3-Samimi olduğum hiçbir fetocu arkadaşım olmadı olamazdı
4-Bugüne kadar feto bağlantılı hiçbir yurt,ev,dernek vs hiçbirine gidipte orda ne bok yiyorlarsa katılmışlığım olamaz
5-Bankalarina bir kez dahi girmedim
6-Bir kuruş ne verdim ne aldım
7-Hiçbir fetocuyle Selamün Aleyküm haricinde muhabbetim olmadı olamaz
8-Bilmeyenler için söylüyorum, bu bylok falan olması için sağlam sağlam onlardan olman lazım, adamlar selam vermedikleri adama bylok verirler mi
9- 7 yıllık meslek hayatımda yasadışı bi hatam olmadı olamaz
10- 15 temmuzda gösterdiğim cesaret ve feragate Kars Halkı şahittir..

Şimdi herkesin Vicdanına sesleniyorum!

Feto döneminin mağduru nasıl fetocu olur. Hakkımda hiçbir adli yada idarî işlem yokken ve hiçbir delil yokken neden işimden atıldım. 7 yıllık vazifemin, 15 temmuzdaki fedakarligimin bir iftiracinin iftirasi kadar değeri yokmuydu?

Neden hep ezilen taraftayız, onlar varken ezilen hakkı yenilen bir adam onlar gidince neden yine mağdur olur, ezilir, hakkı yenilir

Beni işimden atarken, hakkımda olan onlarca olumlu delil varken, hangi delile dayanarak yılların emeği olan işime son verildi.
Bunu vicdanlara havale ediyorum
Isteğim sadece Adalettir
Biz kimsenin hakkını yememisken neden hep bizim hakkımız yerlerde
Bunu ben insanım diyen herkesin vicdanına bırakıyorum
Dini milliyeti görüşü partisi ne olursa olsun ama vicdan sahibi bütün insanların vicdanına havale ediyorum
Son sözüm şudur
Allah bile bile hak çiğneyenleri Kahretsin. Gücü yettiği halde haksızlığı durdurmayanları perişan etsin. Mazlumun yardımcısı olsun. Islah olacakları ıslah, olmayacaklari yok etsin.Ne bana hak yedirsin ne de benim hakkımı başkasına yedirsin..
Allah kalpleri bilir ,kimin kalbi kötülük için çarpıyorsa o kalbi durdursun..
Fetönün Belasını Versin
Onu başımıza musallat edenlerin iki kere belasını versin...
Sesimi duymuş hangi sözü geçen yetkili duymuşsa bu haykırışa kulak versin
Allah a emanet olun.
Ahmet Doğan"

Yorumlar