Fazıl Say referanduma 'hayır' deme sebeplerini sıraladı!

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, sosyal medya hesabı üzerinden referanduma neden hayır dediğini takipçileriyle paylaştı.
Fazıl Say referanduma 'hayır' deme sebeplerini sıraladı!

Siyasi gündeme duyarlılığıyla tanınan Fazıl Say, referandum öncesi ülkemizde yaşanan kutuplaşmaya dikkat çekti. Sık sık sosyal medya hesaplarında paylaşım yaparak farkındalık yaratmaya çabalayan ve fikirlerini takipçileriyle buluşturan dünyaca ünlü piyanist bu kez de referandumu yanlış bulduğunu yazdı ve nedenlerini sıraladı.

“TÜM BU YANLIŞLARA HAYIR”

Fazıl Say, Instagram’da “Referandumun tüm içeriğini yanlış buluyorum. Referandumun yapılmasını da yanlış buluyorum. Bizi zorlamalarını, birbirimize düşmemize sebebiyet vermelerini, Türk halkının bu seçimle bölünmesini, bir kitlenin bir diğer kitleye karşı “kazanmasını” farklı ideolojilerden birini “galip” ilan etmeyi yanlış buluyorum. Ali ile Veli’nin Ayşe ile Fatma’nın dostluğunu bir evet ya da hayır referandumunun yıkmasını yanlış buluyorum.Tüm bu yanlışlara HAYIR!” yazdı. Say’ın bu paylaşımı çok sayıda beğeni alırken, birçok takipçisi de yorum yazdı.

Yorumlar