AKP, YSK yasağı dinlemiyor: Belediye otobüsünde "evet" afişi!

AKP’li belediyeler Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) yasağını dinlememeye devam ediyor. Tokat'ın Almus ilçesinde belediye otobüsüne "Tokat evet diyor" afişi asıldı.
AKP, YSK yasağı dinlemiyor: Belediye otobüsünde "evet" afişi!

Fatoş Öncü/ Çağdaşses

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK), 15 Şubat 2017 tarihli kararına göre kamu araçlarının referandum propagandasında kullanılması yasak. İlk önce AKP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bu yasağı yok saymış, İBB'nin araçlarıyla caddelere "Evet" afişi ve bayrakları asmıştı.

Şimdi de Tokat'ın Almus ilçesinde, AKP'li Almus Belediyesi'ne ait yolcu taşıma otobüsüne "Tokat evet diyor" afişleri asıldı. Referandum seçimleri için kamu aracını kullanan belediye başkanının yaptırımının yanlış olduğunu, sosyal medyadan paylaşan duyarlı bir vatandaş, paylaşımını şu sözlerle yaptı; "Devletin arabasiyla propaganda yapiyorlar yiyorsa hayirda yazdirsana bu devlete hayir diyenlerde vergi veriyor sorsan müslümanlar sorsan müslümanligi sana bana birakmazlar .Dogrumu sizce bu belediye baskani bu yazdigimi okursun insallah sence dogrumu bu yaptiginiz ? Senin vicdanin el veriyorsa diyecek birşey yok.Allah sorsun hangi parti belediyesi olursa olsun böyle birşey yapmak çok yanliş ...."

Yorumlar