"Ham Çökelek’i söylediğim için yargılansam daha mantıklı olurdu"

'FETÖ'nün medya yapılanması soruşturması' kapsamında 6 aydır tutuklu bulunan şarkıcı Atilla Taş dün çıkarıldığı mahkemede ifadesini verdi. Taş, “Keşke ham çökelek şarkısını söylediğim için yargılansaydım. Daha mantıklı olurdu” dedi.
"Ham Çökelek’i söylediğim için yargılansam daha mantıklı olurdu"

Tutuklu şarkıcı Atilla Taş dün savunmasını gerçekleştirdi. Taş, ifadesi için kürsüye gittiğinde, önce mikrofona eğilip ses denemesi yaptı. Salondakiler Taş'ın bu hareketi karşısında gülünce, Taş, “Kusura bakmayın başkanım şarkıcılıktan bir alışkanlık. Uzaklığımı ayarlamak için” dedi.

Taş savunmasında;  ''Bylock ya da Eagle programlarım yok. Hiç maklube yemedim. Bank Asya’nın önünden bile geçmedim. Müslümanım ama beynamazım. Buraya gelirken hukuk adına biraz umudum vardı. Ama buraya gelip beni tutuklayan sizi orada görünce o da bitti” ifadelerini kullandı.

25 yıldır bacağımda mermi parçasıyla yaşıyorum

Terör örgütü üyesi olmakla suçlandığını söyleyen Atilla Taş, “Ben bu ülke için vatani görevimi yaparken yaralandım. 25 yıldır bacağımda bir mermi parçasıyla yaşıyorum. Şimdi devletim bana sen teröristsin diyor. Bu benim çok kanıma dokunuyor. Ben bu vatana ihanet etmedim” dedi.

Ham Çökelek’i söylediğim için yargılansam daha mantıklı olurdu

FETÖ terör örgütü ile ilişkilendirildiği tek şeyin yasal yollarla kurulan Meydan Gazetesi’nde 1 yıl yazı yazmak olduğunu söyleyen Taş, “İnanın ham çökelek şarkısını söylediğim için yargılansaydım daha mantıklı olurdu. Ben neden bu adamlara bana program yapın demedim o zaman. Deli gibi para kazanırdım. İnanın şu an beni salsanız eve gidecek param yok” dedi.

Taş, “Son sözlerimde de tüm terör örgütlerini ve üyelerini lanetliyorum” dedi.

Mahkeme Başkanından 15 Temmuz sorusu!

Mahkeme başkanının, “15 Temmuz’da gecesi neredeydiniz?” sorusu üzerine ise Taş, “Evdeydim. Biz de dışarı çıktık hanımla ama tank yoktu bizim orada. Ben de Nihat Doğan gibi tankla fotoğraf çektirmek isterdim ama olmadı” dedi.

Mahkeme başkanının attığı bazı tweetleri sorması üzerine ise Taş, “Sayın hakim beni tutukladığınızda da söyledim. Ben ironi yapıyorum. Atilla Taş İroni yazın yazdıklarımı görürsünüz. Milli takım yeniliyor. Ordu greve diye yazdım. Yani başkanım benim o tweetimi görüp ordu göreve mi gelecek? Benden terör örgütü üyesi çıkmaz sayın başkan” diyerek savunmasını bitirdi. 

 "HAYATIMDA TEK BİR ÖRGÜTE ÜYE OLDUM, ONUNLA DA GURUR DUYUYORUM"

Hayatında bir kez örgüte üye olduğunu kaydeden Taş, “O da CHP'dir. Bununla da gurur duyuyorum. Güneydoğu'da askerlik yaptım. Bacağımdan yaralandım. Arkadaşlarımı şehit verdim. 25 yıldır bacağımda mermiyle yaşıyorum ama bana terörist deniyor. Kanıma dokunuyor” dedi. “Hukuk ve adalete öyle susadım ki kendimi Kafka'nın Dava isimli romanında hissediyorum” diyen Taş, Twitter paylaşımları ile ilgili “Muz cumhuriyetinde yaşadığımı bilseydim o tweetleri yazmazdım. Hükümeti eleştirmenin terör suçu olduğunu bilmiyordum dedi. Savcının kalbini okuyarak kendisinin terör örgütü üyesi olduğuna ikna olduğunu belirten Taş, “40 yıl apolitik yaşarken başıma taş düştü de hayatım renklensin diye gideyim bir örgüte üye oldum mu dedim? Ham çökelekten yargılansam bana daha mantıklı gelir” diye konuştu.

Atilla Taş'ın savunması dinleyenler tarafından uzun süre alkışlandı.

Yorumlar