Beylikdüzü Yaşam Vadisi törenle açıldı

İstanbul'un en yeşil ve en büyük kent içi parklarından biri olan Yaşam Vadisi’nin ilk etabı bugün açılışını gerçekleştirdi. Açılışa CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı.
Beylikdüzü Yaşam Vadisi törenle açıldı
HABER GALERİSİ Yaşam Vadisi açılışından kareler

Yaşam Vadisi açılışından kareler

1 milyon metrekare büyüklüğü ile İstanbul'un en yeşil ve en büyük kent içi parklarından biri olan Yaşam Vadisi’nin ilk etabının açılışı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu katılımı ile gerçekleştirildi. Park Ramazan ayı boyunca çeşitli etkinliklerle açık olacak.

 Beylikdüzü’ne günlük 13 milyon litre ilave oksijen kazandıran Yaşam Vadisi 1. Etabı ‘nda 7.500 m2’lik bir gölet alanı, 2 büyük havuz, 2 adet şelale, su oyunları alanları ile küçük derelerin yer alıyor. Vadide çeşitli anı parkları ve tematik parklar, satranç bocce ve gateball gibi açık hava oyun alanları, çim amfi, dinlenme ve sosyal etkinlik bölümleri bulunuyor. 1. Etap içerisinde 2 bin 560 adet yetişkin ağaç, 44 bin adet ağaçcık-çalı, 2 bin 400 adet bitki, 62 bin adet çiçek alana hayat katıyor.

Vadi, 7’den 70’e herkesin güvenli bisiklet kullanımına uygun. Alanda 3.62 km yürüyüş yolu ve 1.18 km bisiklet yolu var. 9 girişin mevcut olduğu vadide 538 araçlık otopark alanı da hazır durumda. 1. Etap için yapılan toplam maliyet ise yaklaşık 50 milyon TL. Vatandaşlara eksiksiz ve keyifli bir ortam sunabilmek için etapta tam 70 kişi görev alıyor.

Açılış Töreni’nde Atatürk ile birlikte Bandırma Vapuru’nda yola çıkan ve Kurtuluş Savaşı’nda şehit düşen 25 askerin isimleri sahnede okunarak anıldı ve askerleri temsil eden gençler törende asker kıyafetleri ile yer aldı.

Kılıçdaroğlu arabayla vadiyi gezdi

Bölge halkı açılışa büyük ilgi gösterdi

Açılış akşamı saat: 20:00'de Sanatçı Rafet El Roman konser verecek.

Yorumlar