Muharrem İnce'den AKP'ye Adalet Mitingi tepkisi!

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP'nin Adalet mitingi sonrası yapılan 'Mitinge kaç kişi katıldı' tartışmalarına tepki gösterdi.
Muharrem İnce'den AKP'ye Adalet Mitingi tepkisi!

ÇAĞDAŞ SES - CHP'nin Adalet mitingi sonrası Maltepe meydanında kaç kişinin toplandığına dair tartışmalar devam ediyor. 

AKP ve yandaş basın hem mitinge katılım sayısını küçümsemek hem de 'Adalet' tartışmalarını önlemek için konuyla ilgili spekülasyonlar yapmaya devam ediyor.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, işte bu açıklamalara sosyal medya hesabından tepki göstererek; 'Mitinge kaç kişinin katıldığını konuşarak adalet talebini, adaletsizlikleri, haksızlıkları kapatabileceklerini zannediyorlar.' diye yazdı. Tartışmaları bitirmek için Maltepe mitinginin Uzay fotoğraflarına bakılmasını öneren CHP'li İnce; 'Al uzay fotoğrafını bak, Adalet mitingine kaç kişinin katıldığını say!' dedi...

İşte Muharrem İnce'nin o açıklaması:

"YALAN ADALETSİZLİKLERİ KAPATMAZ!"

1-Bugün için Türkiye'nin en büyük sorunu Adalet Mitingine kaç kişinin katıldığının tartışılmasıdır.
2- Biri 85 bin diyor, valilik 175 bin, partili cumhurbaşkanı meydan 2 milyon insan alır diyor.
3-Mitinge kaç kişinin katıldığını konuşarak adalet talebini, adaletsizlikleri, haksızlıkları kapatabileceklerini zannediyorlar.
4-Mitinge kaç kişinin katıldığını uzay fotoğrafıyla hem de çok az hata payıyla hesaplamak mümkün.
5-Dünyanın bildiği, kolay erişebileceği bir sayıyı adalet talebini görmezden gelmek, küçümsemek, ayrışmak, karalamak için yalana başvuruyorlar
6-Yalana başvurmak bu adaletsiz düzen için bildiğimiz bir yöntem ama bilimden yoksun bu yalan Ülkemize, ülkemizin itibarına zarar veriyor
7-Mitinge katılan kişi sayısında yalana başvuranların ekonomik verilerde, büyüme ve dış ticaret rakamlarında gerçeği söylediğine kim inanır?
8- Al uzay fotoğrafını bak, Adalet mitingine kaç kişinin katıldığını say!
9- Mitinge katılan adalete susamış vatan evlatlarının sayısını düşük göstermek, yok saymak için yalana başvurmak, adaletsizlikleri kapatmaz."

Yorumlar