Adil Öksüz hakkında önemli iddia!

Darbe girişimini kilit ismi Adil Öksüz'ün Almanya'da görüldüğü iddia edildi.
Adil Öksüz hakkında önemli iddia!
HABER VİDEOSU Darbe metnini okuyacak yarbayın yeni görüntüleri

Darbe metnini okuyacak yarbayın yeni görüntüleri

HABER GALERİSİ 15 Temmuz 2015 Gazete Manşetleri

15 Temmuz 2015 Gazete Manşetleri

15 Temmuz darbe teşebbüsü esnasında gözaltına alınıp serbest bırakılan ve daha sonra kayıplara karışan firari sanık Adil Öksüz’ün Almanya’da olabileceğine ilişkin resmi yazışmalar ortaya çıktı.

''Frankfurt’ta Global Otel’e gitti...''

Milliyet'ten Türker Karapınar'ın haberine göre, darbe sonrası gözaltına alınıp serbest bırakıldıktan sonra hakkında yakalama kararı çıkarılan Öksüz, 18 Temmuz’da Ankara’dan İstanbul’a uçakla gidip buradan Sakarya’ya geçti ve halen yakalanamadı.

Adalet Bakanlığı Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nce, İstihbarat ve Terör Daire Başkanlıkları, MİT ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilen 17 Şubat 2017 tarihli bir belgeye göre, 15 Şubat 2017’de Ukrayna’dan Almanya’ya gelen M.M. isimli bir işadamı, Frankfurt Başkonsolosluğu görevlileriyle temasa geçerek, Cemaat iltisaklı olduğunu bildiği bir yakınının eşi ve üç çocuğunu karşılamak için Frankfurt’ta Global Otel’e gittiğini, bu sırada Adil Öksüz’ü elinde bir bond çanta ile otelin içinde camekanlı bir bölmede gördüğünü, gördüğü kişinin Adil Öksüz olduğundan emin olduğunu söyledi.

Aynı belgede geçmiş dönemde AKP Frankfurt Başkonsolosluğu görev bölgesindeki Seçim Koordinasyon Merkezi’nin sorumlusu Sedat Kıymet’in de 16 Şubat’ta bir vesile ile görüştüğü Konsolos Özkan Durmaz’a benzer bir duyumu paylaştığı belirtildi.

5 Nisan 2017 tarihli bir başka belgeye göre ise, 30 Mart 2017’de Adalet Bakanlığı Uluslararası Hukuk Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nü arayan T.E. isimli bir kişi, Almanya’nın Ausburg şehrinde yaşadığını, Ulm şehrinde FETÖ’nün sorumlularından olduğunu bildiği bir kişinin restoranına otomat makinesi tamiri için gittiği gün konuşmalardan Adil Öksüz’ün Ulm’e geldiğini, otel ayarlanmasından bahsettiğini duyduğunu, bilahare tren istasyonuna gidildiğini, Adil Öksüz’ü bizzat orada gördüğünü söylediğini belirtti.

Yorumlar