Gazeteci dövdüren MHP'liye 19 yıl ceza istendi!

Adana’da, Ekspres Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hakan Bülent Yardımcı’ya dövdüren MHP Adana Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mahmut Doğru ile 6 kişi hakkında dava açıldı.
Gazeteci dövdüren MHP'liye 19 yıl ceza istendi!

Adana'da faaliyet gösteren Ekspres Gazetesi'nin MHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün yolsuzluk yaptığı iddiasını yazmasının ardından savcılar harekete geçmişti.

Belgeler doğrultusunda Ekspres Gazetesi haberine istinaden açılan davada MHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü 5 yıl cezaya çarptırılmıştı.

Tüm bu olaylar yaşanırken Ekspres Gazetesi imtiyaz sahibi Hakan Bülent Yardımcı ise darp edilmiş ve hastaneye kaldırılmıştı.Gazeteci, saldırganın kendisine “Hüseyin Sözlü'nün düşmanı mısın lan.Sana selamını getirdim' dediğini aktarmıştı.

KHK ile kapatılan Adana'da yerel yayın yapan Ekspres Gazetesi'nin imtiyaz sahibi Hakan Bülent Yardımcı'nın 26 Haziran 2016'da yolda yürürken uğradığı saldırıyla ile soruşturma tamamlandı.

19 YILDAN 21 YILA KADAR HAPİS CEZASI

Gazeteci Yardımcı'yı dövdürttüğü iddi edilen MHP'nin Adana Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mahmut Doğru ile birlikte 6 kişi hakkındaki iddianame Adana 26.Asliye Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.

İş ve ihale vaadiyle gazeteciyi dövdürttüğü iddia edilen MHP'li Mahmut Doğru ve 6 kişi hakkında 19 yıl 6 aydan 21 yıl 6 aya kadar hapiz cezası ile cealandırılmaları istemiyle dava açıldı.

Yorumlar