CHP'li Hakverdi'den AKP'li Gökçek'e: Güzel ülkemin başkentine yakışmıyorsun!

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Melih Gökçek'e “Güzel ülkemin başkentine yakışmıyorsun Melih” dedi.
CHP'li Hakverdi'den AKP'li Gökçek'e: Güzel ülkemin başkentine yakışmıyorsun!

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Ankara’daki şebeke suyuna ilişkin Başbakan Binali Yıldırım’a verdiği soru önergesine “Sen bu işleri anlayamazsın, git bildiğin başka işlerle uğraş Ali Haydar. Su bizim işimiz” diyerek tepki gösteren AKP'li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e “Güzel ülkemin başkentine yakışmıyorsun Melih” ifadeleriyle cevap verdi.

Ali Haydar Hakverdi, Ankara’nın bir çok ilçesinde yaşayan yurttaşlardan gelen, şebeke suyuna ilişkin  “özellikle son iki ayda artan zehirli ishal vakaları” şikayetine ilişkin olarak Başbakan Binali Yıldırım’a soru önergesi vermişti.

Hakverdi, “Ankara bulunan Hastanelerde son 2 ay içerisinde kaç kişiye zehirli ishal tanısı konulmuştur?” diye sormuştu.

Hakverdi gelen şikayetler doğrultusunda Ankara’nın içme suyunun hangi periyotlarla analiz edildiğinin açıklanmasını isterken, Yıldırım’a şu soruları yöneltmişti:

- "Ankara’da bulunan hastanelerde son 2 ay içerisinde kaç kişiye zehirli ishal tanısı konulmuştur?

- Ankara’nın içme suyu hangi periyotlarda analiz edilmektedir ? 

- En son analiz ne zaman yapılmıştır? Geçen iki ay içerisinde yapılan analizlerde herhangi bir bakteri ya da virüse rastlanmış mıdır?

- Ankara’nın şebeke suları incelenirken örnekler analiz yapan kuruma ASKİ tarafından mı verilmektedir ? 

- Kızılırmak’tan getirilen su hâlâ Ankara şebeke suyuna dahil edilmekte midir? Kızılırmak’tan alınan örnekler en son ne zaman analiz edilmiştir?

Yorumlar