CHP'den Sivas Cumhuriyet Üniversitesi yönetimine sert tepki!

CHP Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nin yeni yapılan internet sitesinden ‘Cumhuriyeti Seviyorum’ sözü ile Atatürk ve Türk bayrağının kaldırılmasına sert tepki gösterdi.
CHP'den Sivas Cumhuriyet Üniversitesi yönetimine sert tepki!

CHP Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi yönetimini eleştirdi. Üniversitenin yeni yapılan internet sitesinden ‘Cumhuriyeti Seviyorum’ ve Atatürk resminin kaldırıldığını belirten CHP'li Karasu şunları söyledi:

‘ÜNİVERSİTE, CUMHURİYET VE ATATÜRK’LE HESAPLAŞMA DERDİNE DÜŞMÜŞTÜR’

“Geçen yıl göreve gelen Cumhuriyet Üniversitesi yönetimi 1 yıllık sürede üniversitenin vizyonunu yok etmiş, Cumhuriyetin 50’nci yılında kurulan bir üniversiteyi adeta Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlarının cirit attığı bir kurum haline getirmiştir. Göreve gelir gelmez üniversitenin amblemini değiştirmiş, güzel sanatlarda heykelleri kaldırmış ve en son olarak da internet sitesindeki Atatürk resmini ve ‘Cumhuriyeti Seviyorum’ yazısını kaldırmıştır. Geçmişi cemaatler yönünden şaibeli olan bu yönetim kendilerini birilerine hoş göstermek için adeta Taliban zihniyetine bürünmüş, Cumhuriyet ve Atatürk ile hesaplaşma derdine düşmüştür. Geldiği günden itibaren temizlikçisinden profesörüne kadar tüm kadrolar ile uğraşan bu zihniyet Atatürk ve Cumhuriyeti sileceğine hastanede çalışan insanların döner sermayelerini ödesin ve üniversitenin piyasaya olan borçlarını ödeme derdinde olsun. Sivas’a gelen öğrencilerin yurt sorunlarını çözsün.” (DHA)

Yorumlar