CHP'li Arık'tan AKP'ye Nuriye ve Semih çağrısı!

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, KHK ile ihraç edildiği mesleğine geri dönebilmek için açlık grevi başlatan ve daha sonra Semih Özakça'yla birlikte tutuklanan eğitimci Nuriye Gülmen'i hastanede ziyaret etti.
CHP'li Arık'tan AKP'ye Nuriye ve Semih çağrısı!

CHP Sağlık Komisyonu üyeleri OHAL kapsamındaki KHK ile meslekten çıkartıldıktan sonra başlattığı açlık grevinin ardından tutuklanan akademisyen Nuriye Gülmen’i Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ziyaret etti.

''Öksüz, somut deliller olmasına rağmen tutuksuz yargılandı, Nuriye ve Semih neden tutuklu?''

Açlık grevinde 217 günü geride bırakan Nuriye Gülmen hakkında hastane yetkililerinden bilgi alan CHP Sağlık Komisyonu üyeleri, ziyaretin ardından Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın durumu ile ilgili Meclis'te bir basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında konuşan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, yargıda yaşanan çelişkili durumlara dikkat çekerek, hatadan dönülmesini istedi. ''FETÖ'’nün önemli isimlerinden Adil Öksüz’ün hakkındaki onca somut delile karşılık tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığını belirten Arık, açıklamasında şu görüşleri dile getirdi:

“Bu belge Adil Öksüz’ün tutuksuz yargılanması için düzenlenen belge. Bakın burada Adil Öksüz’ün hakkında somut delillerin olduğunu belirtilerek, tutuksuz yargılanmasına hükmediliyor. Diğer yandan haklarında hiçbir delil olmayan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça hayat mücadelesi veriyor, tutuklu yargılanıyor. Buradan hükümet yetkililerine sesleniyorum: Bir an önce bu yanlıştan vazgeçin, Nuriye ve Semih’i işlerine iade edin. Varsa bir suçları, haklarında bir delil varsa yargılamaya ama tutuksuz yargılamaya devam edin. Ama hiçbir delil yok. Ben bunu milletimin takdirine sunuyorum. Adil Öksüz serbest bırakılıyor, haklarında hiçbir somut delil olmayan Nuriye ve Semih işlerinden ediliyor, hapse atılıyor.”

Yorumlar