CHP’li Öztürk Yılmaz'dan o iddialara sert tepki: Tamamen çarpıtma ve iftira!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz’ın vize krizi ile ilgili ‘ABD tüm Türkiye’yi değil AK Partilileri cezalandırsın’ dediği yönündeki iddialara CHP’li Yılmaz’dan sert tepki geldi.
CHP’li Öztürk Yılmaz'dan o iddialara sert tepki: Tamamen çarpıtma ve iftira!

ÇAĞDAŞ SES ÖZEL / Sosyal medyada AKP’ye yakın hesaplar ve haber sitelerinde, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın, ABD ile Türkiye arasındaki vize krizi ile ilgili Meclis’te yaptığı basın toplantısında “ABD, tüm Türkleri değil AK Partilileri cezalandırsın” dediği iddia edildi.

Konuyla ilgili Çağdaş Ses’e açıklamalarda bulunan CHP’li Yılmaz yazılanlara sert tepki göstererek; ‘Açıklamam ve ne dediğim ortaydayken yandaş medyanın bu şekilde tamamen iftira ve çarpıtma bir haber yapması, hem büyük ahlaksızlık hem büyük alçaklık’ diye konuştu.

CHP’li Öztürk Yılmaz’ın Çağdaş Ses'e yaptığı açıklamaları şöyle:

‘Tamamen çarpıtma ve iftira!’

“Öncelikle utanç verici bir durum. Bunu daha önceden de birkaç defa yapmışlardı. Açıklamam ortadadır. Diyorum ki ‘ABD’nin bütün Türkleri cezalandırmaya yönelik bu kararını kabul etmiyoruz’. Benim bu açıklamamdan o ifadeleri nasıl çıkardılar anlamak mümkün değildir. AKP herhalde bütün Türkler ifadesinde kendini o gruba koymuyor.

Benim ifademde ne ‘AKP’ kelimesi, ne ‘cezalandırın’ atıfım yok. Ama bunu bilerek yapmışlar belli ve tamamen çarpıtma ve iftira olduğu ortada… Bunu bu şekilde çarpıtarak paylaşmak hem büyük ahlaksızlık hem büyük alçaklık hem de havuz medyasının içine düşmüş olduğu derin pislik kuyusunu gösteriyor…”

İşte Öztürk Yılmaz’ın konuşmasının o bölümü:

 

Yorumlar