CHP Konya'da ilk aday Av. Büyükoktar: 1919 ruhuyla 2019'a...

CHP Konya İl Başkanlığında basın açıklaması yapan Av. Tarkan Büyükoktar yaklaşık üç ay sonra yapılacak il kongresinde CHP Konya İl Başkanlığına adaylığını '1919 ruhuyla 2019'da iktidar meşalesini yakacağız' diyerek açıkladı.
CHP Konya'da ilk aday Av. Büyükoktar: 1919 ruhuyla 2019'a...

2000 yılından bu yana CHP Meram İlçe Gençlik Kolu Başkanlığı, Konya İl Gençlik Kolu Başkanlığı, Konya İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Konya İl Eğitim Sekreterliği görevlerinde bulunan 2012’den bu yana Parti Okulu Eğitmenliği, 25. Dönem Milletvekili Aday Adaylığı ve 2016’dan bu yana da Parti Okulu Konya-Karaman Bölge Koordinatörlüğü yapan CHP'li Av. Kadir Tarkan Büyükoktar CHP Konya il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları ve partililer katıldığı toplantıda adaylığını açıkladı.

'Partililer arasında duvar örme değil köprüler kurma zamanıdır'

Tarkan Büyükoktar 1919 ruhu ile 2019’da CHP’nin iktidarı için CHP Konya İl Başkanlığına aday olduğunu belirterek “Cumhuriyeti kuran parti olarak cumhuriyeti kurtaracak parti olmak zorundayız. Atatürk’ün bize ve silah arkadaşlarına en azından bu mücadelenin verilmesi gibi bir borcumuzun olduğu tartışmasızdır. Şimdi genç dinamik ve mücadeleci kadrolarla çalışma zamanıdır. El ele verip CHP’yi Konya’da yeniden ayağa kaldırma zamanıdır. Şimdi partililer arasında duvar örme değil köprüler kurma zamanıdır. Parti içerisinde örgütleme zamanı değil toplum içerisine partiyi örgütleme zamanıdır.” dedi.

'1919 ruhuyla 2019 için hareket ediyoruz'

1919 ruhuyla 2019 için hareket ediyoruz diyen CHP'li Büyükoktar '1919 ruhuyla hareket ettiğimiz için bugün önce Atatürk’ümüzün manevi huzurundaydık.1919 ruhuyla hareket ettiğimiz için bugün öncelikle Atatürk’ümüzün Konya’daki evini ziyaret ettik.

Gün sinme günü değildir.Gün korkma günü değildir. Gün faşizm yağmuru altında ıslanmak yerine Cumhuriyet Halk Partisi şemsiyesi altında buluşup mücadele etme günüdür.

Gün “1919 ruhuyla 2019’a” sloganıyla hareket ederek AKP’nin yeni Türkiye’si için değil, Atatürk’ümüzün yeniden Türkiye Cumhuriyeti için birlik olma günüdür.

Atatürk, cumhuriyet ve devletimizin temeli olan altı okumuz ile hesaplaşmalar yapılırken, ulusal değerlerimiz bir bir unutturulmaya çalışılırken mücadele için yola çıkma günüdür.' dedi.

'CHP'yi Konya'da yüceltmek için yola çıktık'

1919 ruhuyla 2019 için hareket edildiğine dikkat çeken Büyükoktar “ 1919 ruhuyla hareket ettiğimiz için Atatürk’ümüzün kurduğu partimizi Konya’da yükseltip yüceltmek adına yola çıktık. Bir kongre sürecine girdiğimiz şu günlerde yapılan anayasa değişikliği ile meclisin ve milletvekilinin ve milletvekilliğinin işlevsizleştirildiği bu dönemde asıl işin parti örgütlerine ve parti meclisine düştüğü tartışılmazdır. Bu sebeple güçlü çalışacak il ve ilçe yönetimleri ve parti meclisi oluşturulmalıdır. İşte biz bu anlayışla yola çıkıyoruz. Partimize bugüne kadar emeği geçmiş il ve ilçe başkanlarımıza ve partililerimize teşekkür ediyorum. Aday olarak çıkmayı planlayan tüm arkadaşlarıma başarılar dilerken kongreler sürecinin partimize yakışır olgunluk ve nezaket sınırları içerisinde gerçekleşmesini diliyorum. Bütün partililerle el ele omuz omuza CHP’nin iktidarında buluşmak üzere. Toplantıma katılıp destek verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. ” diye konuştu.

Av. Tarkan Büyükoktar kimdir:

 

Yorumlar