Deniz Baykal’ın sağlık durumuyla ilgili hastaneden son açıklama!

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Erkan İbiş ve Baykal'a müdahalede bulunan doktorlar Deniz Baykal’ın son durumu hakkında konuştu.
Deniz Baykal’ın sağlık durumuyla ilgili hastaneden son açıklama!

Prof. İbiş, 'Muhtemelen Deniz Bey öksürükle uyandığı sırada o beyin hasarının doğurduğu bir sonuçla uyandı. Uyanmış olması büyük bir şans, uyanmayabilirdi de. Hızla hastaneye nakli hepsi önemli" dedi.

EN BÜYÜK RİSK KANAMA

Akşam saatlerinde tekrar Baykal’ın son durumuna ilişkin gazetecilere bilgi veren İbiş, şunları söyledi:

“Şu anda 38 derece dolayında ateşi var. Buna yönelik tedaviler başlamış durumda. Yine sol tarafında güçsüzlük var, sol kolda daha belirgin olmak üzere, sol bacakta hafif bir güçsüzlüğü var.

“RİSK YOKTUR DİYEMEYİZ”

Yoğun bakımdaki tüm hastaların durumunu kritik kabul edeceklerini belirten İbiş şöyle devam etti:  Bizim için önemli risklerden biri de kanama riskidir ama ben sanıyorum ki Deniz Bey’in güçlü bünyesi bunların üstesinden gelecektir. Asıl sonuçlar 48 hatta 72 saat içerisinde çok daha rahat bir şekilde ortaya konulacaktır. Çünkü, bir akciğer enfeksiyonu. Her şeyden önce bilinci açık. Zamanı, yeri, her şeyi, yaşını, takvimi çok iyi hatırlıyor. Bunlar da bizim avantajımız.

(Başbakan Binali Yıldırım geldiğinde görüşebilecek mi?) Hayır. Şu anda ikincil enfeksiyonlara karşı koruma altında. Sayın Başbakan geldiği zaman odasının dışından kendisini görecektir ancak odasına muayene eden hekimler dışında girilmesini istemiyoruz. Başka bir enfeksiyon riskini almak istemiyoruz.”

ERDOĞAN'DAN BAYKAL'A ZİYARET!

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Deniz Baykal'ı, tedavi gördüğü Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesi ziyaret etti.

Yorumlar