Küçükkaya: 'Bakan Kaya'nın eşini ByLock listesinde gördüm'

Fox Tv sunucusu İsmail Küçükkaya, Bakan Fatma Betül Sayan Kaya'nın eşinin telefonunda 'FETÖ'nün kripto haberleşme ağı olduğu belirtilen Bylock'un çıktığı yönündeki iddiasının arkasında olduğunu söyledi.
Küçükkaya: 'Bakan Kaya'nın eşini ByLock listesinde gördüm'

Küçükkaya, Fox TV'de sunduğu Çalar Saat programında Bakan Kaya'nın eşinin telefonundan ''ByLock'' çıktığını, çiftin bu sebepten dolayı boşandığını ileri sürmüştü.

Küçükkaya'nın 'Bylock' iddiasının ardından AKP tarafından yalanlama geld. İddiasının arkasıneda olduğunu söyleyen Küçükkaya, gazeteci iddiasının arkasında olduğu, gördüğü listede önemli iş adamları ve siyasetçilerin olduğunu belirtti.

Küçükkaya, 'boşanma' iddiasına hiç girmemesi gerektiğini belirterek, bugün sunduğu programında şunları söyledi:

''İşin arkasındayım, takibindeyim''

“Orada çok önemli işadamları, bazı siyasilerin isimleri ve bir bakanın da eşinden bahsediliyordu. İşin arkasındayım, takibindeyim. Özel hayatlara girmek istemem, bir kadını asla rencide etmek istemem. Orada susmayı tercih ederim. Olayın bir kısmında değil, öbür kısmında ‘Boşanma kararı aldı’ demiştim canlı yayında. O kısma hiç girmemeliydim.

Haberin peşindeyimdir her zaman ama hiçbir zaman bir kadını üzmek istemem. Dolayısıyla üzdüysem, olayın özel hayata ilişkin kısmı nedeniyle bakandan, Fatma Betül Sayan Kaya’dan özür diliyorum, olayın bu kısmıyla ilgili. Ama haberimin özü konusunda takipte olduğumu da söylemek isterim."

Küçükkaya, daha sonra sosyal medya hesabı Twitter'dan dikkat çekici bir mesaj paylaştı. Küçükkaya, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) 220 bin kişilik ByLock listesini açıklamasını istedi.

Öte yandan Küçükkaya'nın iddiasından 1 gün sonra Emniyet Genel Müdürlüğü konu hakkında açıklama yaparak İlyas Kaya'nın ByLock listesinde olduğuna dair bir veri bulunmadığını açıkladı.

Yorumlar