Deniz Baykal'ın sağlık durumu hakkında hastaneden kritik açıklama!

Deniz Baykal'ın sağlık durumuna ilişkin akşam saatlerinde açıklama yapan Ankara Üniversitesl rektörü Erkan İbiş 'Olayın başından beri hayati tehlikesi vardı. Kanama ve ödem üstü düzeyde seyrediyor. Kendisine solunum desteği sağlanıyor' dedi.
Deniz Baykal'ın sağlık durumu hakkında hastaneden kritik açıklama!

Ankara Üniversitesi rektörü Prof.Dr. Erkan İbiş, CHP Antalya milletvekili Deniz Baykal’ın son durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Prof. İbiş şöyle dedi:

Beynindeki basıncı azaltmak için operasyon gerçekleşti. Cilt altında biriken kanın temizlenmesi ameliyathane ortamında yapıldı.

SOLUNUM DESTEĞİ SAĞLANIYOR

Solunum desteği sağlanıyor. Süreç içerisinde kendisinin bilinci kapalı olarak uyuyor.  Beyni hasssas bir organ. şu ana kadar tablo içinde umutlarımızı koruyoruz. Bazı olumsuzluklar yaşadığımızı biliyorsunuz. Yoğun bakımda destek tedavisi devam edecek. Tomoğrafik görüntüler alınıyor. Farklı bulgu gelişebiliyor.”

İbiş gazetcilerin sorularını da yanıtladı:

Hayati tehlikesi var mı?
Olayın ilk başladığı andan hayati tehlikesi var. Ağır bir beyin hasarı. Hayati tehlikesi her an var. Hastaneye geldiği anda da vardır.

Durumu ciddi mi?
Yoğun tedavi altında olmak zaten bunun ifadesi. Hastalığı ciddi. Tedavilerle o ciddi durumun ortadan kalkacağına inanıyoruz.

Felç durumu olabilir mi?
Bunu zaman gösterecek. Süreç içerisinde akciğerindeki enfeksiyon nedeniyle beyne yeterli oksijene izin verecek mi? Şimdiden ne söylersek tahminden öteye gitmez. süreci hep beraber takip edeceğiz.

Geldiği andan itibaren olay ciddi. Bütün ekipler burada. Kesintisiz hizmet veriyorlar. Ciddiyet devam ediyor. İyileşme öyle kısa sürede olacak görünmüyor.

BİLİNCİ KAPALI

Bilinç kapalı durumdfa. Öyle kalması da arkadaşların arzu ettiği bir durum. Her beyne dönük stres oksijen kullanıma yol açıyor ve hasar açabilir kaygısı taşınıyor.

STENT ÇALIŞIYOR

Baykal’ın tedavisini sürdüren doktorlar ise “Stent çalışıyor. Beyin dolaşımında sorun yok. Riskleri görüyoruz şu an. Şimdi onlarla mücadele etmeye çalışıyoruz” dedi.

Yorumlar