Selvi: 'Erdoğan, Ankara'ya New York'taki gibi bir 'Central Park' istiyor'

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, 'AKM' ile ilgili proje sinyali veren Erdoğan'ın sözlerine açıklık getirdi. Selvi, ''Erdoğan AKM'yi beğenmiyor, Ankara'ya New York'taki gibi bir 'Central Park' istiyor'' ifadelerini kullandı.
Selvi: 'Erdoğan, Ankara'ya New York'taki gibi bir 'Central Park' istiyor'

Abdulkadir Selvi'nin Hürriyet gazetesinde ''Etüt merkezleri AKM projesi ve seçim barajı" başlığıyla yayımlanan köşe yazısının ilgili bölümü:

''Ankara'ya Central Park
Bir Ankara milletvekilinin gündeme getirmesi üzerine Erdoğan, Ankara AKM projesine değiniyor. Bununla ilgili bilgilerin bir kısmı daha önce yazıldı. Benim aktarmak istediğim nokta ise farklı.

Erdoğan, “Ankara AKM’ye iyi bir proje uygulamamız lazım. AKM ile ilgili 4 proje var ama daha iyi projeler olabilir” dedi.

Belli ki Erdoğan, mevcut AKM projelerini tatmin edici bulmamış. Belki yeni bir proje hazırlatabilir. Ankara AKM’nin içinde bulunduğu alana Kültür ve Turizm Bakanlığı binasının yapılması gibi bir düşünce vardı. Eski dönemde gündeme geldiği için Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un bu konuda ne düşündüğünü bilmiyorum. Ama AKM’nin içinde olduğu alanı da içine alacak şekilde birkaç proje üzerinde duruluyor.

1- Ankara Garı, Birinci ve İkinci Meclis binaları, Ankara Palas ve Hacı Bayram Camisi ile Ankara Kalesi’ni içine alan bir kültürel destinasyon.

2- Ankara Kalesi ile AOÇ arasındaki alana New York’taki Central Park örneğinde olduğu gibi bir ‘Cumhuriyet Parkı’ yapılması

AKM diye gülüp geçmeyin AK Parti’nin 2019 yerel seçimlerindeki rüya projesi olabilir. O denli önemli.''

Yazının tamamı için tıklayınız.

Yorumlar