Yıldırım: 'Atatürkçülük lafla olmaz'

Partisinin grup toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, AKP'nin 'Atatürkçülük' söylemleriyle ilgili ''Birileri Hala Atatürk’ü tekellerinde görmeye devam ediyor. Atatürkçülük lafla olmaz.” diye konuştu.
Yıldırım: 'Atatürkçülük lafla olmaz'

AKP Genel Başkan vekili ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

Pence görüşmesi

“ABD Başkan Yardımcısı Pence ile ülkemizin hassas olduğu bütün konuları masaya yatırdık. 'FETÖ' mensuplarının yargılanmasının Türkiye için hayati öneme sahip olduğunu altını çizerek söyledik. 15 Temmuz’un faili FETÖ liderinin geriye verilmesi konusunda kırk dereden su getirilmesinin ne alemi var? 250 şehidimiz var daha ne delili soruyorunuz.”

AKP'nin 'Atatürk' açıklamaları

“Birileri Hala Atatürk’ü tekellerinde görmeye devam ediyor. Ak Parti kurulduğu günden beri Anıtkabir’e gidiyor. 10 Kasım törenlerine de katılıyor. Atatürk hiçbir siyasi kurum ya da kuruluşun tekelinde değildir. Atatürkçülük lafla olmaz.”

Rakka'dan geçen 250 IŞİD'li

“250 IŞİD militanı ve ailelerinin, ABD-İngiltere öncülüğündeki koalisyon ile Suriye Demokratik Güçleri’nin ortak operasyonuyla Rakka’dan güvenli bir şekilde Türkiye’nin de aralarında bulunduğu ülkelere tahliye edildikleri” yönündeki bilgi için ise “Neler olmuş neler… Rakka’da IŞİD'lileri temizlemek yerine silahlarıyla Rakka’dan çıkmaları içni destek olmuşlar. Silahlarıyla serbest bırakılan IŞİD mensupları başta Türkiye olmak üzere dünyanın her tarafında yeni masumların katline sebep olacaklar. Bu mu stratejik ortaklık.”

Yorumlar