Netanyahu'dan Kudüs açıklaması!

Trump yönetiminin Kudüs kararıyla sonrası açıklamalarda bulunan İsrail Başbakanı Netanyahu ''Pek çok ülke daha ABD’nin yolundan gelerek Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacak'' ifadelerini kullandı.
Netanyahu'dan Kudüs açıklaması!

İsrail Başbakanı Netanyahu, Kudüs ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

'Bazı ülkeler 'tanıma' konusunda bizimle temasa geçti'

Dışişleri Bakanlığı’nda açıklamalarda bulunan İsrail Başbakanı, “Pek çok ülke daha ABD’nin yolundan gelerek Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacak. Bazıları bununla ilgili bizimle temasa geçmeye başladılar” ifadelerini kullandı.

Habertürk'ün haberine göre, dünyaya, Trump'ın kararını izleyerek Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma ve büyükelçiliklerini buraya taşıma çağrısı yapan Netanyahu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bugün tarihi bir gün. Kudüs yaklaşık 70 yıldır İsrail'in başkenti ve bizim umudumuzun, rüyamızın ve duamızın yeni bin yıldaki odak noktası. (Kudüs) 3 bin yıldır Yahudilerin başkenti. Kutsal mekanların statüsünde bir değişiklik olmayacak. Bu İsrail'in ilk gününden beri bizim hedefimizdi. Yahudi devleti ve Yahudi halkı buna sonsuza dek minnettar kalacaktır. Trump'ın, İsrail'in, Filistinliler de dahil komşularıyla barışı ilerletme kararlılığını paylaşıyoruz. Trump'la ve ekibiyle bu barış rüyasını gerçekleştirmek için çalışmaya devam edeceğiz."

İsrail hükümeti, ABD Başkanı Donald Trump'ın "Kudüs planını" açıklamasıyla birlikte, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesini çevreleyen tarihi surlara ABD ve İsrail bayraklarını yansıttı.

Yorumlar