'Bedelli askerlik'le ilgili Bekir Bozdağ'dan açıklama!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, AKP'li vekillere, "Bedelli askerlikle ilgili bir düzenlemenin gündemde olmadığını" söylediği öğrenildi.
'Bedelli askerlik'le ilgili Bekir Bozdağ'dan açıklama!

Milliyet'ten Şebnem Hoşgör'ün haberine göre, Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın “sorumlu” olduğu 59 kişilik milletvekili grubunun davetli olduğu toplantıya yaklaşık 30 civarında ismin katıldığı öğrenildi.

''Böyle bir ortamda, operasyonlar sürerken bedelli askerlik mümkün değil''

Toplantının ana gündem başlığını AKP milletvekillerinin Meclis çalışmalarına katılımı oluşturdu. AKP kaynaklarından edinilen bilgiye göre toplantıda milletvekillerinin gündeme ilişkin soruları da Başbakan Yardımcısı Bozdağ ve grup başkanvekillerince yanıtlandı.

Bu çerçevede Bozdağ’ın, milletvekillerinin kendilerine yoğun şekilde iletilen, “bedelli askerlik” talebini gündeme getirmeleri üzerine, “Böyle bir ortamda, operasyonlar sürerken bedelli askerlik mümkün değil, kesinlikle olmaz” ifadesini kullandığı bildirildi. Toplantıda konuyla ilgili vekillerin de ağırlıklı olarak, “Bu ortamda bedelli düzenlemesi yaparsak, millet gerekirse elindekini avucundaki satar çocuğunu askere göndermemek için. Askere alacak bir adam dahi bulamayız” değerlendirmesinde bulundukları öğrenildi.

Yorumlar