Erdoğan'dan CHP'li belediyelere yeni tehdit: Daha çok şeyler gelecek!

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'li belediyelere yeni operasyon sinyali vererek, 'Ataşehir'de arkadaşlarımız en güzel şekilde ortaya koydu, daha çok şeyler gelecek." dedi
Erdoğan'dan CHP'li belediyelere yeni tehdit: Daha çok şeyler gelecek!

Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe metro hattının ilk etabı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılımıyla bugün açıldı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın törende yaptığı konuşmasının hedefinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu vardı.

YİNE CHP'Yİ TEHDİT ETTİ!

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin soruşturma bahanesiyle görevinden uzaklaştırılmasına değinen Erdoğan, “Ana muhalefet partisini ana hıyanet partisi haline getirenlere CHP seçmenini de gereken dersi vermesini bekliyorum. Şimdi tutturmuş bir Man Adası. Herhalde bu mankafa olmaktan kaynaklanıyor. Yatıyor kalkıyor Man Adası. Bunlarla iyi yatıp kalktı. Son bütçe müzakerelerinde sürekli bunu zikretti. Ataşehir'i de zaten arkadaşlarımız sağ olsun en güzle şekliyle ortaya koydular. Daha çok şeyler gelecek. Çünkü bunların karakterinde bu var yapısında bu var.” dedi

Erdoğan’ın açılış törenindeki konuşmasından satır başları şöyle;
"Açılışını yaptığımız Üsküdar-Ümraniye Metro Hattı’nın şehrimize, tüm İstanbul halkına hayırlı olmasını diliyorum.

Bu hattın 9 duraktan ve 10.5 kilometreden oluşan ilk bölümü olan Üsküdar-Ümraniye’yi en kısa sürede Çekmeköy-Sancaktepe’ye kadar olan kısmı da izleyecek. Bir diğer özelliği de ilk sürücüsüz metro olmasıdır. Trenlerin tüm hareketleri kumanda merkezi tarafından izlenecek. Üsküdar’dan binen bir kardeşim inşallah 17 dakikada Yamanevler Durağı’na ulaşacaktır. Sancaktepe’ye kadar olan bölüm hizmete girdiğinde de bu yolculuk 27 dakika sürecek. Sabiha Gökçen Havalimanı’na kadar uzatmayı da planlıyoruz. İstanbul’daki metro hatlarının uzunluğunu 160 kilometreye çıkarmış bulunuyoruz.

Devam eden projelerle 2019 yılında 355 kilometreye, yeni projelerle de 1000 kilometrenin üzerine çıkacak. Diğer ulaşım hatlarıyla entegre şeklinde planlanan metro projelerimizle İstanbul’u araç trafiğinden tamamen bağımsız bir toplu taşıma haline getirmeye çalışıyoruz. Özellikle bu metro hattının şehrimize kazandırılmasında katkısı bulanan herkese teşekkür ederim. İstanbul’un 1994 yılında belediye başkanı seçildiğimiz hali ile bugün ki halini karşılaştıran herkes aradaki bariz farkı görecektir.

MİLLETİMİZ 2019’DA GEREKEN CEVABI VERECEKTİR

Meydanı sahte dosyalarla ABD’den ülke yönetimini ele geçirmeye çalışanlara bırakmadık. Silahla, kumpasla başaramadıklarını ekonomiyle yapmaya çalışanlara meydanı bırakmıyoruz. Güney sınırlarımızın ötesindeki oyunu topraklarımıza taşıyamadıkları için darbe ile istiklalimize kast etmeye çalıştılar

Bu ülkenin düşmanlarının değirmenlerine su taşıyanlara milletimiz 2019 seçimlerinde gereken cevabı verecektir. Ana muhalefet partisini ana hıyanet partisine çevirenlere en güzel cevabı verecekler. Biz yatırımlarla meşgulken onlar ABD’deki kumpas davasına dosya taşıyor. FETÖ için dosya taşıyor. Terör örgütlerini değilde onlara yapılan operasyonları eleştirenleri milletimiz affetmeyecek.

ATAŞEHİR’DEN SONRA DAHA ÇOK ŞEYLER GELECEK

Ana muhalefet partisini ana hıyanet partisi haline getirenlere CHP seçmenini de gereken dersi vermesini bekliyorum. Şimdi tutturmuş bir Man Adası. Herhalde bu mankafa olmaktan kaynaklanıyor. Yatıyor kalkıyor Man Adası. Bunlarla iyi yatıp kalktı. Son bütçe müzakerelerinde sürekli bunu zikretti. Ataşehir'i de zaten arkadaşlarımız sağ olsun en güzle şekliyle ortaya koydular. Daha çok şeyler gelecek. Çünkü bunların karakterinde bu var yapısında bu var.

ŞİMDİ ÖNÜMÜZDE KUDÜS VAR!

Cumhuriyetimizin kurucusunu ve şahsımı tatbikatlarında düşman gösterecek kadar zıvanadan çıkanların yaptıkları elbette yanlarına kar kalmayacak. Şimdi önümüzde Kudüs var. Kudüs, yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’de, biz Müslümanları, “Müminler kardeştir” diye tarif ediyor. Bugün Kudüs’te tam anlamıyla bir edepsizlik var. Onun için bugün her zamankinden daha çok kenetlenmeye ihtiyacımız var. Davut A.S’nin fethettiği, Hz. İsa!’nın göğe, Hz. Muhammed’in (SAV) Miraca yükseldiği yerdir. Kudüs şu anda işgal altındadır. Kudüs bizim başkentimizdir, Doğu Kudüs bizim başından beri ilan ettiğimiz Filistin başkentidir. ABD’nin Kudüs kararı yeni bir törpüleme operasyonudur."

Yorumlar