Atilla davasında jüriden karar çıkmadı!

İran’a yönelik ambargoyu delmekle suçlanan Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın yargılandığı davada jüriden beklenen karar çıkmadı.
Atilla davasında jüriden karar çıkmadı!

Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın yargılandığı davada kararı verecek jüri bugün üçüncü kez toplandı.

Davada sanık konumundan ''tanık'' konumuna geçen İran asıllı işadamı Rıza Sarraf'ın duruşmalar sırasında çizdiği şemalar dikkat çekiyordu. Jürinin üzerlerinde değerlendirme yapma isteği üzerine şemalar mahkeme sunumu olarak kayıtlara geçti.

Jüri'nin ortak bir karara varamaması üzerine davanın 3 Ocak'ta devam edilmesine karar verildi. 

Dava 3 Ocak’a ertelendi

Sözcü'de yer alan habere göre savunma makamı, bugün bir karara varılamaması durumunda jüri görüşmelerinin 3 Ocak 2018’de yeniden başlamasını talep ederken, Yargıç Berman jüri heyetine iki seçenek sundu.

Savunmanın talebine de olumlu baktığını aktaran Berman, jürinin Noel tatilinden sonra yeni yıla kadar görüşmeleri sürdürebileceği yada 3 Ocak tarihine kadar görüşmelere ara verilebileceğini söyledi.

Duruşma salonu bitişiğinde kapalı bir odada aralarında tartışan jüri heyetinin bugünkü görüşmesi Türkiye saati ile 23:15’te sona erdi.

Jüri üyeleri 3 Ocak 2018’de yeniden toplanacak.

Yorumlar