Burhan Kuzu'dan flaş KHK itirafı

AKP'li Anayasa profesörü olan Burhan Kuzu, siyasiler tarafından toplumu iç savaşa sürükleyeceği düşünülen 696 sayılı KHK'nin ''geleceğe yönelik'' olduğunu söyledi.
Burhan Kuzu'dan flaş KHK itirafı

AKP İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, ‘15 Temmuz darbe girişimi ve devamı niteliğindeki eylemlerin bastırılması’ için hareket eden sivillere yargı zırhının hükümet kanadından yapılan açıklamaların aksine söz konusu düzenlemenin geleceğe yönelik olduğunu söyledi.
Sputnik‘in haberine göre Anayasa profesörü olan Kuzu, olağanüstü hal uygulaması kapsamında çıkartılan 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’de geçen ‘Bir vatandaş, terör eylemlerini ve devamı niteliğindeki eylemleri bastırmak için harekete geçerse… yargılanmaz’ ifadeleri geçen maddeyle ilgili tartışma yaratacak bir açıklamada bulundu.

''Darbe veya terör saldırısı yeniden gerçekleşirse...''

Kuzu, sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı açıklamada KHK ile ilgili ‘işin özeti’ olarak “15 Temmuz benzeri bir darbe veya terör saldırısı yeniden gerçekleşirse, bu ihanete müdahale edecek vatandaşlarımız kanuni olarak koruma altına alınacak” ifadesini kullandı.

Yorumlar