Saray'ın danışmanından çok konuşulacak 'İran' yorumu!

20'ye yakın insanın hayatını kaybettiği İran’daki eylemleri yorumlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanı Yiğit Bulut, aynı anda Türkiye’de basında, üniversitede, finans çevrelerinde siyasette birilerinin bitinin ''kanlanmaya'' başladığını iddia etti
Saray'ın danışmanından çok konuşulacak 'İran' yorumu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanı Yiğit Bulut, İran'daki hükümet karşıtı eylemlerle ilgili çarpıcı bir iddia gündeme geldi.

"İran'daki gösterilerle aynı anda birilerinin biti kaynamaya başladı" diyen Bulut, ''Basında, üniversitede, finansta, siyasette birilerinin biti kanlanıyor aynı anda. Şimdi bütün bunları yan yana koyduğumuz zaman bölgeyle ilgili yeni bir terzilik denemesi olduğu açık.'' ifadelerini kullandı.

''Amerikan başkanını çıkmaza sokuyorlar, İran’da hareket başlatıyorlar''

Medya Radar'da yer alan habere Yiğit Bulut'un bu sözlerle hem yeni bir Gezi Olayları hazırlandığına hem de Abdullah Gül'ün KHK çıkışına da bir gönderme yaptığı belirtiliyor..

Yiğit Bulut, TRT Haber'de katıldığı programda, ABD Başkanı Donald Trump'ın danışmanlarınca Kudüs konusunda tuzağa düşürülüp batağa götürüldüğünü belirterek, "İran’daki hareketi başlatan irade zihniyet ve odak Trump’ı bataklığa bırakan odakla aynı. Amerikan başkanını çıkmaza sokuyorlar, İran’da hareket başlatıyorlar." dedi.

''Aynı anda Türkiye’de birilerinin biti kaynıyor''

Yeni bir Gezi eylemi planlandığını savunan Başdanışman Bulut, şöyle devam etti: "Aynı anda Türkiye’de birilerinin biti kaynıyor. Ben bu kadar söylüyorum. Basında, üniversitede, finansta, siyasette birilerinin biti kanlanıyor aynı anda. Şimdi bütün bunları yan yana koyduğumuz zaman bölgeyle ilgili yeni bir terzilik denemesi olduğu açık."

Yorumlar