ANAP'tan 'Abdullah Gül' açıklaması!

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'le görüşme gerçekleştiren ANAP, ''Gül ile 'ittifak'' haberleriyle ilgili açıklama yaptı.
ANAP'tan 'Abdullah Gül' açıklaması!

Anavatan Partisi, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'le yaptıkları görüşme sonrası çıkan ''ittifak'' haberleriyle ilgili  açıklamalarda bulundu..

'Görüşmenin gündeminde ittifak yoktu'

Partiden yapılan açıklamada, ülke  sorunlarıyla ilgili olarak diyalog ortamının oluşturulması adına bu tür görüşmeler yapıldığı belirtilerek, "Bu görüşmelerin hiçbirinde ne bir katılım ne bir ittifak ne de işbirliği gündeme gelmemiştir" denildi.

Duvar'da yer alan habere göre, ‘Darbe ve terörle mücadele’ adı altında bazı sivillere yargı muafiyeti getiren KHK’yi eleştirdiği için AKP'lilerin hedefi haline gelen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün İYİ Parti ve ANAP’la dirsek temasında olduğu iddia edildi. Bu iddialar üzerine ANAP’tan bir açıklama geldi. Görüşmeyi doğrulayan ANAP, ‘ittifak’ ve ‘işbirliği’ iddialarını ise yalanladı.

ANAP’tan yapılan açıklamada, son polemiklerde partinin adının Gül’le gündeme geldiği belirtilerek, “Anavatan Partisi ne herhangi bir kişi veya kurumun arka bahçesidir ne de herhangi bir kişi veya kurum için ‘elde var bir’dir” denildi.

Gül’le görüşmeye ilişkin ise şu açıklama yapıldı:

Yorumlar