Fatih Altaylı'dan Hüseyin Gülerce'ye 'Sabah' uyarısı!

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Star yazarı Hüseyin Gülerce'ye dün yandaş Sabah gazetesinde çıkan 'FETÖ’nün tetikçileri” haberinde Gülerce'nin de isminin yazılmasını hatırlattı.
Fatih Altaylı'dan Hüseyin Gülerce'ye 'Sabah' uyarısı!

Sabah gazetesi, dün FETÖ’nün “Tahşiyeciler kumpası” davasına ilişkin mahkemenin gerekçeli kararına yer verdi.

Haberdeki gerekçeli kararda “örgütün medyadaki yüzleri” ifadesiyle bir liste yer aldığı belirtildi. Buna göre, “Ekrem Dumanlı, Hüseyin Gülerce, Ahmet Şahin, Nuh Gönültaş, Gülen’in talimatı sonrası Tahşiye Grubu’na yönelik algı çalışmasını yazdıkları köşe yazılarından katkı sağladı” denildi.

Bir dönem FETÖ'nün önde gelen isimlerinden olan Hüseyin Gülerce, daha sonra “pişman” olmuş ve FETÖ’ye ilişkin açıklamalarda bulunmuştu.

Fatih Altaylı da fırsatı kaçırmadı ve Sabah'ın bu haberinden yola çıkarak Hüseyin Gülerce'ye yüklendi. Altaylı, "Hüseyin Gülerce Beyefendi’ye ne zaman o günleri hatırlatsak, bize şiddetle çemkirdi. Ancak kader onun peşini bırakmıyor" dedi.

İşte Fatih Altaylı'nın yazısının o bölümü:

YER Mİ?

BİR dönem, “Gülen’in en yakını benim, onun sesiyim” diyen, ama sonrasında bu gruptan ayrıldığı izlenimi vermek için aşırı bir çaba içine giren Hüseyin Gülerce Beyefendi’ye ne zaman o günleri hatırlatsak, bize şiddetle çemkirdi.

Demediğini bırakmadı.

Ne var ki, kader Gülerce’nin peşini bırakmıyor.

Dün de Sabah Gazetesi’nde yayınlanan “FETÖ’nün sözcüleri” listesinde Gülerce’nin adı var.

Acaba Hüseyin Bey, bize çemkirdiği tonda, iktidara fazlasıyla yakın Sabah’a da çemkirebilecek mi?"

İşte o haber:

Yorumlar