AYM mahkemeye Twitter'dan yanıt verdi!

Gazeteciler Mehmet Altan ve Şahin Alpay’ın tahliye taleplerinin reddedilmesinin ardından Anayasa Mahkemesi resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımlar dikkat çekti.
AYM mahkemeye Twitter'dan yanıt verdi!

Anayasa Mahkemesi (AYM) Genel Kurulu, FETÖ üyeliğinden tutuklu yargılanan gazeteciler Mehmet Altan ve Şahin Alpay’ın, “kişi hürriyeti ve güvenliği hakkı” ve “ifade ve basın özgürlüklerinin” ihlal edildiğine oyçokluğu ile karar verdi.

AYM’nin gerekçesini yayınladığı bu kararlarla iki gazeteci için de tahliye yolu açılmıştı.

MAHKEME BIRAKMADI!

AYM, Mehmet Altan’a ayrıca 20 bin lira manevi ödenmesine de karar verdi. Şahin Alpay hakkında İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Mehmet Altan hakkında da 26. Ağır Ceza Mahkemesi tutukluluğunun devamına karar verdi.

Mahkeme tahliyeye ret kararı gerekçesinde, AYM kararının Resmi Gazete'de yayınlanmaması ve AYM'nin gerekçeli kararının henüz mahkemeye ulaşmamış olmasını gösterdi.

AYM'DEN MAHKEMEYE YANIT!

Mahkemelerin tahliyelere ret kararı sonrasında ise AYM'nin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımlar dikkat çekti. Yapılan paylaşımda Şahin Alpay ve Mehmet Altan kararlarına ilişkin kararların tem metninin AYM'nin internet sitesinde yayınlandığına dair tweetler atıldı.

İşte o paylaşım:

Yorumlar