CHP'li Özel'den Bahçeli'ye: 'O ittifak Saray ittifakıdır!'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 'ittifakı’ formülünü değerlendiren CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, ‘O çaresizlikten kurtulma formülüdür' diye konuştu.
CHP'li Özel'den Bahçeli'ye: 'O ittifak Saray ittifakıdır!'

CHP'li Özel, 2019’daki cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan’ı destekleyeceklerini duyuran MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında eleştirilerde bulundu. Özel, Bahçeli’nin ‘Cumhur ittifakı’ formülünü ‘çaresizlikten kurtulma formülü’ olarak değerlendirdi.

''Eğer bir harf arıyorsa ittifakın bir S ittifakı vardır''

Özel, şöyle devam etti: 

“Sayın Bahçeli şunu bilmelidir. C, cumhur, Cumhuriyet ise o ittifak gönüllerde kuruldu. O ittifak sonuna kadar 16 Nisan’daki hayır ruhuyla ve ‘Bunlar bir arada durabilirler mi, bunlar bir daha bir araya gelebilirler mi, bunlar büyüyebilirler mi’ diye sorulanın üzerinden 432 kilometre yürüdüğümüz (Adalet Yürüyüşü) yolla o ittifak bize aittir. Eğer bir harf arıyorsa ittifakın bir S ittifakı vardır. O da saray ittifakıdır.”

''İş güvencesi de aldığı anlaşılıyor sayın Devlet Bahçeli’nin''

Bahçeli’yi eleştiren diğer bir isim de CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba idi.

Meclis’teki basın toplantısında konuşan Ağbaba, MHP liderine şu sözlerle seslendi: “Dün taşerona başvurunun son günüydü. Bahçeli bir gün önce kuyruk olmaması için gitti sarayda kadrosunu aldı. O artık taşeron dışı, kadrolu oldu. İş güvencesi de aldığı anlaşılıyor sayın Devlet Bahçeli’nin.”

Yorumlar