Muharrem İnce Kimdir?

Muharrem İnce

4 Mayıs 1964'te Yalova Elmalık köyünde dünyaya gelen Muharrem İnce; Cumhuriyet Halk Partisi 22., 23., 24., 25. ve 26. Dönem Yalova Milletvekilidir.

Muharrem İnce'nin Eğitimi ve Çalışma Hayatı

Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Fizik-Kimya Öğretmenliği Bölümü'nü bitiren CHP'li İnce, fizik öğretmeni olarak değişik liselerde ve dershanelerde görev aldı, müdürlük yaptı.

Muharrem İnce'nin Siyasi Çalışmaları

Bir süre Yalovaspor'da basın sözcülüğü görevini üstlenen CHP'li İnce, aynı zamanda Atatürkçü Düşünce Derneği Yalova İl Başkanlığı yaptı.

CHP'li Muharrem İnce, 2002 genel seçimlerinde, 2007 genel seçimlerinde, 2011 genel seçimlerinde ve 2015 genel seçimlerinde Yalova Milletvekili olarak TBMM'ye girmiş, CHP Grup Başkanvekilliği görevine seçilmiştir. Ancak CHP Genel Başkan Adaylığı'nı açıkladığı dönem, 18 Ağustos 2014'te Grup Başkanvekilliği görevinden de istifa etmiştir.

Muharrem İnce'nin CHP Genel Başkan Adaylığı

Görevden istifasının ardından yapılacak kurultayda genel başkanlığa aday olduğunu açıklayan CHP'li İnce,177 delegenin imzasıyla genel başkanlığa aday olmuştur.

5 Eylül 2014'te yapılan CHP 18. olağanüstü kurultayında genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun karşısında 415 oy almıştır.

Muharrem İnce'nin Eserleri

2012 yılında "Buyurun Sayın İnce" isimli kitabı yayımlanmıştır. CHP'li vekil, 24. Dönemde Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) Türk Grubu Üyesi olmuştur.

Muharrem İnce'nin Ailesi

Zekiye - Şerif İnce çiftinin oğlu olarak Yalova'nın Elmalık köyünde dünyaya gelen Muharrem İnce, Ülkü İnce ile evli olup, bir çocuk babasıdır.

Muharrem İnce Haberleri