Bülent Kayabaş bugün uğurlanıyor

19 Nisan günü hayatını kaybeden Bülent Kayabaş için bugün saat 10.30'da Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde tören düzenlenecek...
Bülent Kayabaş bugün uğurlanıyor
 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, 19 Nisan günü hayatını kaybeden Bülent Kayabaş için bugün saat 10.30'da Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde tören düzenleneceği belirtildi.

Sanatçının cenazesi, daha sonra Teşvikiye Camisi'nde kılınacak namazın ardından Feriköy Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

BÜLENT KAYABAŞ KİMDİR

Bülent Kayabaş, 25 Ağustos 1945 tarihinde Eskişehir'de doğdu.

1961 yılında Eskişehir Belediye Tiyatrosu'nda profesyonel olarak tiyatro oyunculuğuna başlayan Kayabaş, birçok tiyatro oyununda, televizyon dizileri ve sinema filmlerinde de rol aldı. Seslendirme de yapan ünlü sanatçı, Winnie The Pooh'yu 14 yıl seslendirdi.

2000 yılında yapımcılığını ve yönetmenliğini Derviş Zaim'in üstlendiği "Filler ve Çimen" filminde Ali Sürmeli, Sanem Çelik, Haluk Bilginer ve Uğur Polat’la beraber oynayan Kayabaş, 2010 yılında Haldun Dormen'in, Cevat Fehmi Başkut'un 'Buzlar Çözülmeden' adlı romanından müzikal bir tarzda oyunlaştırdığı 'Bir Kış Masalı' adlı oyununda dayer aldı. 

Bülent Kayabaş, 1981 yılında Nur Sürer ile evlendi ancak kısa sürede boşandı. 2007 yılında ise 15 yıllık arkadaşı Selma Kepekli ile Turgutreis'te evlenmişti.

Yorumlar