CHP'li Sarıhan'dan tepki: 'Cezaevini Meclis’e mi taşıdık?'

CHP'li Şenal Sarıhan, Kapatılan medya yayın organları ile ilgili TBMM Ana Bina'da açıklama yapmak istedi ancak görevliler tarafından engellendi.
CHP'li Sarıhan'dan tepki: 'Cezaevini Meclis’e mi taşıdık?'

Meclis Başkanlığı’nın herhangi bir bildirim yapmadan başlattığı ‘birbirinden farklı iki binada iki ayrı basın toplantı salonu’ uygulaması tepkilere sebep oldu.

Kapatılan radyo ve televizyonlara destek amacıyla Meclis’te basın toplantısı yapmak isteyen CHP’nin hukukçu milletvekili Şenal Sarıhan toplantı için ana binadaki bilinen salona gitti. Ancak görevliler kendisine izin vermedi. Meclis’in güvenlik görevlileri basın koridoruna açılan kapının önünde durarak geçişleri engellediler.

"CEZAEVİNİ MECLİS'E Mİ TAŞIDIK?"

Sarıhan görevlilere “Bu yaptığınız doğru değil” dedi ve yaşananlara “Cezaevini Meclis’e mi taşıdık?”sözleriyle tepki gösterdi.

AÇIKLAMA DIŞARIDA GERÇEKLEŞTİ

Şenal Sarıhan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya ve CHP milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve çalıştıkları basın kuruluşları kapatılan gazetecilerle birlikte açıklamayı meclis bahçesinde gerçekleştirdi.

 Dünkü Resmi Gazete’de yayımlanan Basın İlan Kurumu yönetmeliğiyle iktidarın beğenmediği basın kuruluşlarının ilanının kesileceğine işaret eden Sarıhan, “Basın susarsa halk susar. Halk susarsa içinden kaynayan bir depreme dönüşür ve bunu engellemek için yolumuz demokrasinin, insan haklarının yoludur” dedi.

 

Yorumlar