Baydemir Bahçeli’ye: Ülkünü sattın

HDP Sözcüsü Osman Baydemir, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye sert çıktı. Baydemir, "“HDP’ye bir laf söylemeden önce 40 kere düşünmen lazım. Bak sen Saray’a sütun oldun." dedi.
Baydemir Bahçeli’ye: Ülkünü sattın

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin HDP'li vekillerin Meclise gelmemesi hakkında yaptığı açıklama üzerine HDP Sözcüsü Osman Baydemir, Bahçeli'ye yüklendi.

Bahçeli, Meclis açılışına katılmayan HDP’li vekiller için, “Meclis’te bulunmaları veya bulunmamaları arasında bizim açımızdan fazla bir fark yoktur” demişti. Baydemir Bahçeli'ye sert bir cevapla karşılık verdi.

‘Kendi derdine düş’

Baydemir öyle konuştu: “Öyle bir akıl tutulması ki. Öyle bir vicdan erozyonu ki çıkmış HDP’nin Meclis’te olması da olmaması da anlam iade etmiyor diyor. Sayın Bahçeli senin HDP’ye bir laf söylemeden önce 40 kere düşünmen lazım. Bak sen Saray’a sütun oldun. Sütun fazla olur, koltuk değneği oldun. Sen bırak HDP’yi. Bak liderleri cezaevinde. Bak 5 bin üyesi cezaevinde, HDP dimdik ayakta. HDP’nin tek bir milletvekili eş genel başkanlarını yarı yolda bırakmadı. Sen önce ülkünü sattın. Ülküdaşlarını sattın. Sende parti diye bir şey kalmadı. Sen bırak HDP’yi, kendi derdine düş. “

‘Cumhuriyet hiçbir zaman akli melekelerini bu kadar yitirmemişti’

Baydemir, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın HDP’li vekillere ilişkin, “Onların yeri Kandil”demesine de tepki gösterdi: “Ne diyor? HDP’lilerin yeri Kandil’dir diyor. 20 milyonluk bir toplumu arkasına alan bir siyaseti şiddete sevk ediyor. AKP genel başkanı 20 milyona diyor ki siyaset yapmayın. Gidin hakkınız hukukunuzu şiddetle savunun diyor. 20 yıl önce bu ülkeyi yine kanla, gözyaşıyla yönetenler vardı. Onlar ne diyorlardı, dağı bırakın ovaya gelin diyorlardı. Cumhuriyet tarihinde hiçbir dönem bu dönem kadar akli melekelerini yitirmemişti.”

 

Yorumlar