Meclis'te yine tansiyon yükseldi: 'Yahudi Cesaret Madalyası' kavgası!

Meclis Genel Kurulu’nda süren bütçe görüşmelerinin 3. gününde yine tansiyon yükseldi.
Meclis'te yine tansiyon yükseldi: 'Yahudi Cesaret Madalyası' kavgası!

Bütçe görüşmelerinin sürdüğü Meclis Genel Kurulu’nda kürsüye çıkan CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a 2004 yılında Yahudi Cesaret Madalyası verildiğini söylemesinin ardından oturumu yöneten AKP'li Meclis Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı bir değerlendirme yaptı.

Konuşmasında partilerin ortak imza attığı “Kudüs bildirisi!ni hatırlatan Bahçekapılı Özcan’ın sözlerini eleştirdi. Bunun üzerine söz alan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise Bahçekapılı’nın oturumu tarafsız yönetmesi gerektiğini söyleyerek bir milletvekilinin sözlerini eleştiremeyeceğini belirtti ve “Haddini bil” dedi.

CHP'LİLERDEN ETTEN DUVAR!

Bu söz üzerine tepki gösteren Bahçekapılı, “Otur yerine, nasıl yöneteceğimi ben bilirim. Sen haddini bil” diye çıkışınca CHP’li Özel ile Bahçekapılı arasında uzun süren sert tartışma yaşandı.

AKP sıralarından milletvekilleri Özel’in üzerine yürüyerek saldırmak istedi. CHP’li vekiller Özgür Özel’i etrafında etten duvar örerek korumaya çalışırken arbedeyi araya giren vekiller engellemeye çalıştı. Oturuma ara verildi. 

Yorumlar