CHP İstanbul’dan son kulis bilgileri!

CHP İstanbul’da il kongresine sayılı günler kala kulisler hareketlendi. İl Başkanlığına talip olan isimlerin adaylıklarını açıklamasıyla birlikte yarış başladı.
CHP İstanbul’dan son kulis bilgileri!

ÇAĞDAŞ SES HABER MERKEZİ- 26-27 Aralık 2015 tarihlerinde Kadıköy Bostancı Gösteri Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan CHP İstanbul 35. Olağan İl Kongresi öncesi CHP'de İl Başkanlığı için adaylar da belli olmaya devam ediyor.

Şuana kadar adaylıklarını açıklayan iki isim ise tüm dikkatleri üzerine çekti. Kulislerde kongre yarışının Genel Merkezin işaret ettiği Cemal Canpolat ile Ali Topuz ve Murat Karayalçın üzerinden örgüt içerisinde ismi dillendirilen Gökhan Zeybek arasında geçeceği belirtiliyor.

Geçtiğimiz günlerde Ankara’ya giderek bir dizi görüşmelerde bulunduktan sonra çalışmalarına başlayan Gökan Zeybek’in CHP İstanbul İl Başkan adaylığını açıkladı.

Geçmişte Sarıyer Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Gökhan Zeybek’in ailesi İstanbul siyasetinde etkin kimlikleriyle biliniyor. Zeybek’in amcasının oğlu Gürsel Zeybek, Refah Partisi’nin kurucuları arasından yer alıyor. Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan’ın yakın çalışma ekibi içerisinde yer alan Gürsel Zeybek, bir dönem Kağıthane Belediye Başkan yardımcılığı görevinde de bulundu.

Maslak Steingenberger Hotel'de açtığı çalışma ofisinde partililer ve delegeler ile görüşerek çalışmalarına devam eden Gökhan Zeybek, CHP eski genel sekreteri Önder Sav’la aynı ekip içerisinde yer aldı. Mart 2014 yerel seçimlerinde Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e rakip olan Zeybek’in CHP Genel Merkezi adayına karşı Ali Topuz ve Murat Karayalçın tarafından örgüte sunulduğu, bu iki isim üzerinden delegelere ulaşıldığı öne sürülüyor.

ORTAK ADAY CANPOLAT

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yakın kurmaylarından Tunceli milletvekili Gürsel Erol’un İstanbul’da yaptığı çalışmalar doğrultusunda Cemal Canpolat isminde karar kıldıkları öğrenildi. Daha önce bazı ilçe başkanları ile görüşen Gürsel Erol son olarak da CHP’li Belediye Başkanları ile bir araya geldi.  Uzun süren görüşmeden sonra uzlaşmaya varıldığı açıklandı. Görüşme sonrası 30’a yakın ilçe başkanı ve bazı delegelerin desteği ile Cemal Canpolat’ın adaylığına karar verildi.

Yorumlar