Mustafa Balbay'a kongrede konuşma izni çıkmadı!

CHP İstanbul 35. Olağan Kongresi'nde söz almak isteyen CHP İzmir Milletvekili ve Genel Başkan adayı Mustafa Balbay'a izin verilmedi.
Mustafa Balbay'a kongrede konuşma izni çıkmadı!

ÇAĞDAŞ SES HABER MERKEZİ-  CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay İstanbul İl kongresinde konuşturulmadı. Balbay, "kurultay sürecinin daha adil seyretmesi gerekirdi" dedi.

Bostancı Gösteri Merkezi'ndeki kongrede konuşma yapmak üzere başvuruda bulunan Balbay'a tüzük gerekçe gösterilerek olumsuz yanıt verildi. Bunun üzerine Divan Başkanı Ercan Karakaş'a yazılı olarak şu itirazda bulunan Balbay, "Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu, arkadaşlarımız il kongrelerinde konuşacaklar. Neler düşündüklerini anlatacaklar demişti. Bu kongrede konuşma hakkımın olduğunu düşünüyorum."

Karakaş'ın kararını değiştirmemesi üzerine Balbay, protokol koltuğunda ayağa kalkarak şunları söyledi: "Ben Anadolu illerindeki kongrelerden geliyorum. Sırasıyla Sivas, İzmir, Kütahya, Kilis, Nevşehir kongrelerine katıldım. Hepsinde konuştum. Anadolu'yu anlatacaktım. Burada konuşamayacaksam salonun takdirine sunuyorum."

Bu sözlerin ardından kongre divan başkanı Ercan Karakaş, tüzük gereği Balbay'a söz veremeyeceğini belirterek,  'Kongreyi selamlayabilirsiniz fakat genel başkan adayı olarak konuşamazsınız' dedi. 

Karakaş'ın bu açıklamasından sonra Balbay Kongre salonundan ayrıldı. 

Balbay salon çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Durumu yadırgadığını söyleyen Balbay, "Kendimizi en büyük ilimizin kongresinde ifade edemeyeceksek nerede edeceğiz? Zaten çok demokratik olmayan bir süreç devam ediyor. Söylenecek çok şey var. Zamanını bekleyelim. Bizim tek amacımız partimizin büyümesi. Herkesin tek hedefi parti içi iktidar olursa ülkede iktidarı yakalayamayız. Ben bıkmadan usanmadan doğruları söylemeye, umut ateşine nefes vermeye devam edeceğim. Ercan beyin o bildiğimiz demokrat kişiliğinin önde olmasını beklerdim."

 

CHP İstanbul İl Kongresi

CHP İstanbul 35. Olağan Kongresi'nde Divan Başkanının Mustafa Balbay'a söz vermemesi sonrası bir partili divana yönelerek sert tepki gösterdi http://goo.gl/X87Tju

Posted by Çağdaş Ses on 26 Aralık 2015 Cumartesi

Yorumlar