İşte CHP'nin yeni İstanbul il başkanı

CHP İstanbul yeni il başkanını seçti. Yapılan seçimde Cemal Canpolat CHP'nin yeni İstanbul il başkanı oldu.
İşte CHP'nin yeni İstanbul il başkanı

CHP İstanbul'da nefesler tutuldu. Cemal Canpolat ve Gökhan Zeybek'in yarıştığı CHP İstanbul 35. Olağan il Kongresi kazanan isim belli oldu.

Kongrede Cemal Canpolat CHP İstanbul'un yeni il başkanı seçildi.

Cemal Canpolat kongrede geçerli sayılan 613 oyun 320'sini alırken, Gökhan Zeybek, 293 oy aldı. Kongre divan başkanı Ercan Karakaş, il başkanı seçilen Cemal Canpolat birlikte kaybeden taraf olan Gökhan Zeybek'i kürsüye davet etti. 

İlk olarak teşekkür konuşmasını il başkanı seçilen Cemal Canpolat yaptı. Birlik ve beraberlik mesajı veren Canpolat, 39 ilçe başkanını kürsüye davet ederek, kazanın CHP olduğunu belirtti. 

 

İŞTE CHP İSTANBUL'UN YENİ YÖNETİM KURULU 

 

CHP İSTANBUL KURULTAY DELEGELERİ

CHP İstanbul il Başkanı seçilen Cemal Canpolat kimdir?

Cemal Canpolat, 1962 yılında Malatya- Doğanşehir ilçesinde doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Malatya da tamamladı. Lise eğitiminden sonra Turizm ve Otelcilik eğitimi alanında eğitim aldı. Dada sonra İstanbul’da Turizm işkolunda Sendika temsilciliği görevinde bulundu. İlerleyen yıllarda 3 dönem SHP Küçükçekmece İlçe Başkanlığı görevinde bulundu. CHP’nin yeniden siyasal yaşama dönmesi ile birlikte; İl Eğitim sekreterliği, İl Başkanı Yardımcılığı ve kısa bir süre İl Başkanlığı görevinde bulundu. Aynı süreç içerisinde; Sinop, Artvin ve birçok Rumeli Derneği ve vakfında kurucu üyelik görevinde bulunmuştur. Bunun ile birlikte Alevi- Bektaşi dernek ve vakıflarında kurucu üyelik, yöneticilik ve başkanlık görevlerinde bulunmuştur. 

Cemal Canpolat beş kitap yazmıştır. Bu kitaplar; Osmanlı Belgelerinde Aleviler Hakkında İdam ve Sürgün Fermanları (İkinci genişletilmiş baskı), Yüzleşme, Osmanlının Manevi Temelini Oluşturan Gerçek, Şeyh Bedreddin İriş Dede Sultan. Altıncı kitabı ise Sarı Saltuk üzerine yapılan detaylı çalışmalar bitmek üzeredir.

Yorumlar