Murat Hazinedar Ihlamur Parkı'ndan kaçtı

Ihlamur Parkı'na sahip çıkmak için Belediye Meclisi toplantısına katılmak isteyen Beşiktaşlılardan kaçar adımlarla uzaklaşan Hazinedar, kürsüde "devlet adamlığı" güzellemesi yaptı.
Murat Hazinedar Ihlamur Parkı'ndan kaçtı

ÇAĞDAŞ SES / HABER MERKEZİ - Ihlamur Parkı'na asılan "özel mülkiyet" tabelasını atarak, çitlemeye karşı çıkan ve müşterekler mücadelesi veren Beşiktaş halkı, parkın imara açılmasını eleştirerek, CHP'li Belediye Başkanı Hazinedar'a sorularını sormak için bugün düzenlenen belediye meclis toplantısına katılmak için Çırağan'ın önündeydi.

Beşiktaşlılar daha önce Murat Hazinedar'ı Ihlamur Parkı'na sorularını sormak için davet etmiş, ancak Hazinedar belediyenin açıklamasını sabahın 6'sında parkta kimse yokken gelip astırmış ve "özel mülkiyet" tabelasının önünde fotoğraf çekilmişti.

"15 KİŞİYİ" YER YOK DİYE ALMAMAMIŞ

Kendisiyle Ihlamur Parkı ile ilgili konuşmak isteyen Beşiktaş halkını Belediye Meclisi toplantısında "yer olmadığı" gerekçesiyle almadığını belirten Hazinedar, daha sonra kötü niyetli kişiler olarak nitelediği temsilcilerin "15 kişi olduğunu ve basından destek görmediklerini" ifade etti.

Belediye Meclisi'ndeki toplantıda konuşmasına başlayan Hazinedar, öncelikle zam talep edilen işçilerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

İşte Hazinedar'ın konuşmasından satır başları:

İŞÇİLERE SIFIR ZAMDA DİRENECEĞİM

-Eşit işe eşit ücret. Öyle ver ver ver demekle olmuyor. Kasamda para yok. Yarınımı düşünmek zorundayım. (İşçilerin zam talebi için)

-5500 net maaş alan adam bana %12 zam yap diyor. Taşeronun maaşını 2500 TL'ye ben çıkarttım. İşten attıklarımız örgütlerle şantiye bastı. Bu işin sonu yok.

- Size 'Öyle değil, biz 4 bin TL maaş alıyoruz' diyebilirler. Öyle değil, ben cebimden çıkana bakarım, ikramiyesi var. Sıfır zamda direneceğim.

IHLAMUR PARKI

-Kötü niyetli insanlar bizim Ihlamur Parkı'nı koruma anlayışımızı, iyi niyetimizi kirletmeye çalışıyorlar.

-Gazete haberlerine itibar etmeyin. Her haberi ciddiye almayın. Bizim dönemimizde Beşiktaş Belediye Meclisi hiç yeşil alanı imara açmadı.

-Bu kötü niyetli insanlar toplumda partime karşı infial yaratarak sosyal medyayı araç olarak kullanıp saldırıda bulunuyor. Niyetleri bu.

-O parka astığımız pankartları indirenler acaba kime hizmet ediyor? (Dayanışmadaki mahallelilere örgüt göndermesi yapıyor)

-Ihlamur Parkı diye adlandırılan park 2 yıl önce kullanılmıyordu orayı biz tinercilerden temizledik ışıklandırdık. Yine de aktif olarak kullanılmadı.

-Çevre Bakanlığı imar değişikliğini bize sormadan yapınca, idare kararına dava açtık.

-Sit alanlarının özel mülk olması kadar doğal bir şey olabilir mi? Ihlamur Parkı'nın orası özel mülkiyet, bizden önce özel mülkiyet. O kişinin imar hakkı bizden önce de var.

-Buranın sahibi vatandaşları sokmamak için orada bir çevirme yaptı. Mülkiyet sahibinin kendi özel mülkünü korumak adına yaptığı eylem. Oradaki bariyerlerin ölçülerinin yasal olup olmadığını arkadaşlarıma inceletiyorum.

-Otoparkın olduğu yerde 3.200 m2 imar açılması durumu var, tarihi taşların orada imara açılma durumu yok ki. Tüm parka imar verilmiş gibi anlatılıyor.

-Çünkü Beşiktaş ile ilgili siyasi hesapları bozulmuş insanların bir araya gelmesi suretiyle olayı büyütüyorlar. (Parti içini kastediyor)

-Bizi içeri almıyorsunuz diyorlar. Biz Meclis'i halka açtık zaten. Kapının önünde 15 kişi, basını da getirememişler. Halk bilinçli tabi.

SOSYAL MEDYADA IHLAMUR PARKI

DİĞER HABERLER

Yorumlar