Tanal'a Sümmeyye daveti

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Erdoğan'ın kızı Sümeyye ile ilgili sözlerinden dolayı açılan dava sonucu ifade vermek için çağrıldı.
Tanal'a Sümmeyye daveti

Haklarında dosyası bulunan milletvekillerinin dokunulmazlıkların kaldırılmasından sonra, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na talimat yazısı yazarak CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ı ifadeye davet etti.

CHP'li Tanal'a, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle hakeret davası açılmıştı. Mahkeme, Tanal'a açılan hakaret davası dolayısıyla ifade vermeye davet etti.

CHP'li Mahmut Tanal, ifadeye davet edilmesiyle ilgili yaptığı açıklamada, hakkında bulunan 4 fezlekenin olduğunu, bunlardan sadece Sümeyye Erdoğan'la ilgili hakaret dosyasının alelacele işleme konulmasını dikkat çekici bulduğunu belirtti.

"4 FEZLEKEM VAR, SÜMEYYE DOSYASINI İÇİNDEN ÇEKMİŞLER"

"İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nda 4 fezlekem var. 4 fezlekemde aynı cumhuriyet savcısının elinde" diyen Mahmut Tanal, ifadeye davet edilmesini şöyle değerlendirdi:

"Aynı savcı 4 fezlekeden sadece Sümeyye Erdoğan'la ilgili olan hakaret dosyasını içlerinden çekerek sadece onu almış. Suç sıralaması olarak da Sümeyye Erdoğan'la ilgili dosya, tarih olarak önde değil. Sümeyye Erdoğan'la ilgili dosya çok acilmiş gibi öne alınması dikkat çekicidir. 

Bir diğer önemli nokta ise Sümeyye Erdoğan'ın ikametgahı Çağlayan Adliyesi'nin bölge değildir. Sözler Meclis'te söylenmiştir, dosyanın Ankara'da açılması gerekirdi."

Yorumlar