CHP PM'den Murat Hazinedar'a şok!

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar CHP'den ihraç mı edilecek? 41 imza ile PM toplantısının gündemine girdi!
CHP PM'den Murat Hazinedar'a şok!

ÇAĞDAŞ SES/HABER MERKEZİ- CHP Parti Meclisi toplantısında İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın parti içi durumuna ilişkin imza toplayarak, toplantı gündemine aldı.

CagdasSes.com'un edindiği bilgiye göre, İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner belediyelere karşı bir tutum bildirgesi hazırlamakla görevlendirildi.

Murat Hazinedar'ın Umre dönüşü işçilere kendini karşılatması ve Ihlamur Parkı'da gazetecilere açıklama yaparken korumaları ve zabıtalar tarafından Beşiktaşlıların darp edilmesi bardağı taşıran son gelişme olmuştu.

Cihaner başta olmak üzere, part yöneticilerinin Genel Başkan'a Hazinedar hakkında ilettiği raporlar ve şikayet yazılarına ilişkin herhangi bir adım atılmamıştı.

CagdasSes.com gelişmeleri yakından takip etmeye devam edecek.

CHP Parti Meclisi üyelerinden Çetin Soysal, Ihlamur Parkı özelinde yaşanan gelişmeleri aktararak, Hazinedar'ı eleştirirken, Feriha Karasu Beşiktaş genelindeki sıkıntıları gündeme getirdi.

Kadir Gökmen Öğüt de söz alarak, ismi 17-25 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu ile birlikte anılan Hüseyin Avni Sipahi'nin eylem ve tutumlarına ilişkin sert değerlendirmelerde bulundu.

Parti Meclisi toplantısı sürerken, Twitter üzerinden Bilge Solyumruk Murat Hazinedar'ın Ihlamur Parkı'ın sit alanı olduğu ve üzerinde yapılaşmanın mümkün olmadığına ilişkin kurul kararlarını kamuoyundan kaçırdığını söyleyerek paylaştı.

İşte o belgeler:

Yorumlar