CHP MYK'dan Hazinedar için flaş karar!

CHP'li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'la ilgili olarak aylardır konuşulan disiplin süreciyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. CHP MYK Hazinedar'ı disipline sevk etti...
CHP MYK'dan Hazinedar için flaş karar!

ÇAĞDAŞ SES HABER MERKEZİ - Göreve geldiği günden bu yana gerçekleştirdiği sansasyonel hareketlerle adından sıkça söz ettiren Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'la CHP arasında sular durulmuyor. 

Geçmişte gerçekleştirdiği birçok hareketten dolayı disipline verilmesi beklenen Hazinedar için bir şey yapılmaması kafalarda soru işaretlerine neden oluyordu. Son olarak Hazinedar'ın Ordu'da yaptırdığı okulun açılışına CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun da gitmesi kafaları daha da karıştırmıştı.

MİLLETVEKİLLERİNE HAKARET

Belediye Meclisi'nde gerçekleştirdiği bir konuşma sırasında milletvekillerine hakaret eden ve konuşması içerisinde “CHP içindeki çete” iddialarında bulunan Hazinedar, kendi partisinin Milletvekilleri Aykut Erdoğdu ve İlhan Cihaner’in yanı sıra CHP Parti Meclisi üyesi Mehmet Ali Çelebi, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e hakaret etmişti.

DOMBRA ÇALDIRAN BAŞKAN

FETÖ soruşturması nedeniyle hakkında yurt dışına çıkış yasağı koyulan CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar demokrasi nöbetinde konuştu, dombra çaldırdı. Bu hareketi partililerin daha da büyük tepkisine neden oldu.

MURAT HAZİNEDAR: "GÜÇLERİ YETİYORSA BENİ PARTİDEN ATSINLAR"

Pek çok konuşmasında "CHP beni daha önce üç kez partiden atmıştı" diyen Murat Hazinedar cemaatle arası iyi olmak iddiasıyla parti içinde hedefe otururken, Umre'den dönüşünde taşeron işçilere kendisini karşılattığı iddiasıyla yeniden parti içerisinde eleştiri oklarını üzerine çekmişti. CHP'li Hazinedar, Belediye Meclisi'nde yaptığı konuşmada;"Güçleri yetiyorsa beni partiden atsınlar" demiş, yönetim kadrosundan konuya ilişkin bir açıklama gelmemişti.

HAZİNEDAR DİSİPLİNE SEVK EDİLİYOR

Murat Hazinedar'ın aylardır bekletilen ve sümen altı edilen dosyası çıkacak ve parti yönetimi tarafından disiplin kuruluna verilecek. Yüksek disiplin kurulunun kararı merakla beklenirken ihraç kararı da beklenmedik bir durum olmayacak. Hazinedar'ın Vali Mutlu'yu bando mızıka ile karşıladığı süreçle başlayan CHP'li Belediye Başkanı sıfatı, gelinen son dönemeçte son bulacak gibi.

Yorumlar