Türkan Elçi'den 'Tarafsız Bölge'ye: ' Şarlatanlar çıkıyor, izlemiyorum'

Katledilen Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin eşi Türkan Elçi, Ahmet Hakan'ın programıyla ilgili ''şarlatanlar çıkıyor, izlemiyorum. Anlamıyorum, niye inanıyor insanlar onlara'' ifadelerini kullandı.
Türkan Elçi'den 'Tarafsız Bölge'ye: ' Şarlatanlar çıkıyor, izlemiyorum'
HABER VİDEOSU Tahir Elçi'nin vurulduğu anın mobese kamera görüntüleri ortaya çıktı

Tahir Elçi'nin vurulduğu anın mobese kamera görüntüleri ortaya çıktı

HABER GALERİSİ CHP'den Tahir Elçi'nin ailesine taziye ziyareti

CHP'den Tahir Elçi'nin ailesine taziye ziyareti

8 Kasım 2015’te, Dört Ayaklı Minare'nin önünde barış çağrısı yaptığı gerekçesiyle katledilen Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin eşi Türkan Elçi, faili bulunamayan cinayetle ilgili  "Türkiye'ye barış gelmesini istemeyenler Tahir Elçi'ye kurşun sıktı" ifadelerini kullandı.

'Ahmet Hakan'ın programına şarlatanlar çıkıyor, izlemiyorum'

Tahir Elçi'nin hedef gösterilmesine neden olan programla ilgili de "Ahmet Hakan'ın programına şarlatanlar çıkıyor, izlemiyorum. Anlamıyorum, niye inanıyor insanlar onlara" dedi.

"Ben asla ötekileştirici, ayrıştırıcı bir söylemde bulunmayacağım" diyen Elçi, "Ahmet Hakan'ın programına şarlatanlar çıkıyor, izlemiyorum. Anlamıyorum, niye inanıyor insanlar onlara. Ölümü yaşadığım andan itibaren hedef gösterecek bir dil kullanmak istemedim. Buna Ahmet Hakan da dahildir" ifadelerini kullandı.

'Ne iddianame ne tanık gördük'

Elçi sözlerine şöyle devam etti:

"Eşinin ölüm yıldönümünde huzurla anabilecekken ben orada insanlara bir şey olur mu kaygısı taşıyorum? İddianame çıkacak diye bekledik.Ne iddianame ne tanık gördük. Tanıklık yapacak bir tane bile insan yok mu? Öylesine kaotik bir ortamda yaşıyoruz ki artık bir bomba patlasa terör uzmanları bile yorum yapamıyor. Devlet neden katili bulmak istemez? Hak ettiği cezayı buldu gibi düşünülüyor."

Yorumlar