MİT'ten flaş 'Adil Öksüz' açıklaması

MİT, 15 Temmuz'un kilit ismi Adil Öksüz'ün 'MİT mensubu' olduğu iddialarıyla ilgili bir açıklama yayınladı.
MİT'ten flaş 'Adil Öksüz' açıklaması

Milli İstihbarat Teşkilatı, firari sanık Adil Öksüz'ün 'MİT elemanı' olduğu iddiasını yalanladı.  "Adil Öksüz'ün nasıl serbest kaldığı konusu yargının işi olup, ilgili makamlar tarafından gerekli soruşturma ve takibat yapılmaktadır" denilen açıklama şu şekilde:

''Adil Öksüz'ün nasıl serbest kaldığı konusu yargının işi''

Son günlerde Ana Muhalefet Partisi tarafından gündeme getirilen ve teşkilatımızı hedef alan birtakım iddiaların FETÖ/PDY Örgütü’nün 15 Temmuz Darbe Girişimi’ni sulandırma çabaları ile örtüştüğü görülmektedir.

Teşkilatımız yabancı güçler ve terör örgütlerince uygulanan bu tür psikolojik harp odaklı iddiaları muhatap almamaktadır. Buna karşın, tarihin kaydettiği bu olağanüstü günlerde, bu iddiaların Ana Muhalefet Partisi tarafından da gündeme getirilmesi cevap verme zorunluluğu ortaya çıkarmıştır.

Adil Öksüz Milli İstihbarat Teşkilatı’nın terör örgütü içerisindeki kaynağı olmamıştır ve Milli İstihbarat Teşkilatı’na çalışmamıştır.

Adil Öksüz'ün nasıl serbest kaldığı konusu yargının işi olup, ilgili makamlar tarafından gerekli soruşturma ve takibat yapılmaktadır.

ByLock programının çözülmesi, FETÖ/PDY’nin çökertilmesinde, ilişki ağının deşifre edilmesinde ve mensuplarının devletten ayıklanmasında kullanılan önemli kaynaklardan biridir. İstihbari çalışmalar neticesinde elde edilen ByLock’a ilişkin tespitler, Mayıs 2016 tarihinden itibaren çalışmaya konu ham verilerle birlikte adli makamlar, güvenlik birimleri ve diğer ilgili makamlarla eş zamanlı olarak paylaşılmıştır.”

Bu itibarla FETÖ/PDY tarafından dile getirilen mesnetsiz iddiaların, Ana Muhalefet Partisi tarafından da dillendirilmesi, FETÖ/PDY mücadelesine olumlu bir katkı sağlamadığı gibi, milli güvenliğimize de zarar vermektedir.''

 

Yorumlar