Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’ye yanıt: ''Hiç endişelenme''

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP'nin referandum sürecindeki ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 'adalet' yürüyüşü eleştirisine yanıt verdi.
Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’ye yanıt: ''Hiç endişelenme''

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun 25 yıl hapse çarptırılıp tutuklanmasının sonrası CHP ‘Adalet Yürüyüşü’ kararı almıştı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, tarafından Ankara Güvenpark'ta başlatılan yürüyüş, İstanbul’da son bulacak.

''Onun da adalete ihtiyacı olur''

Berberoğlu, CHP’nin tutuklanan ilk milletvekili.

Yürüyüşün ikinci gününde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu’na, Bahçeli’nin yürüyüşe ilişkin şu sözleri soruldu: “Merak ediyorum ki, İstanbul’dan karşı bir yürüyüş başlarsa karşılaşma ve buluşma noktası neresi ve nasıl olacaktır? Ankara’dan İstanbul’a yaya olarak seyahat edenlere ‘Anca gidersiniz’ demek yerine, yangına ve kargaşaya hizmet ediyorsunuz demek zorunluluktur. CHP’lilere sesleniyorum; aklınızı başınıza alın, muhtemel ve kestirilemeyen hadiseler patlak verirse, altından ne sizler ne de ülkemiz kalkar!”

Kılıçdaroğlu kısa bir yanıtla şöyle dedi: “Sayın Bahçeli hiç endişelenmesi. Onun da adalete ihtiyacı olur, olacak. Yürüyüşümüze bu eleştirilere rağmen devam edeceğiz.” 

Kılıçdaroğlu, gazetecilerin sorusu üzerine, ilk gün yorulduklarını ancak yürüyüşlerine devam edeceklerini, güzergah üzerindeki illerden de katılım olacağını belirtti.

Yorumlar